Ռուս սահմանապահները հայ-իրանական սահմանին թմրամիջոցներ տեղափոխող անձի են ձերբակալել
2019 թ․ փետրվարի 5-ի լույս 6-ի գիշերը Սյունիքի մարզի «Կարճևան» հսկիչ անցակետում Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի ԱԴԾ-ի սահմանապահ վարչության աշխատակիցները ՀՀ սահմանն անցնող բեռնատար մեքենայի զննման արդյունքում հայտնաբերել են ընդհանուր քաշով ավելի քան 57 գրամ թմրանյութ (հավանաբար` ափիոն)։ Այս մասին հայտնում է Sputnik-Արմենիան` հղում անելով սահմանապահ վարչության մամուլի ծառայությանը։
Ավտոմեքենայի վարորդը (Իրանի քաղաքացի) օրենքով սահմանված կարգով փոխանցվել է Հայաստանի Հանրապետության իրավապահ մարմիններին։
Այժմ իրականացվում են անհրաժեշտ միջոցառումներ՝ կատարված հանցագործության բոլոր հանգամանքները պարզելու համար։

Российские пограничники задержали наркокурьера на армяно-иранской границе
Российские пограничники задержали наркокурьера на армяно-иранской границе. Как передает Sputnik Армения, об этом сообщает пресс-служба Пограничного управления ФСБ России в Армении.
Согласно источнику, в ночь с 5 на 6 февраля 2019 года, в пункте пропуска "Карчевань" Сюникской области, сотрудниками управления в ходе проведения осмотра грузового автомобиля, пересекающего государственную границу республики, были выявлены наркотические вещества (предположительно опий сырец), общим весом более 57 грамм.
Водитель автомобиля, гражданин Ирана, передан в установленном законом порядке сотрудникам правоохранительных органов Армении.
В настоящее время проводится комплекс необходимых мероприятий по установлению всех обстоятельств совершенного преступления.