Բակո Սահակյանը սահմանագծի տարբեր հատվածներում ծանոթացել է զինվորների ծառայության ընթացքին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 14-ին պաշտպանության նախարար Կարեն Աբրահամյանի և այլ պաշտոնյաների ուղեկցությամբ այցելել է հանրապետության հարավային սահմանագծի տարբեր հատվածներ, տեղում ծանոթացել զինվորների ծառայության ընթացքին և տիրող իրավիճակին:
Զորամասերից մեկում երկրի ղեկավարը ներկա է գտնվել նոր զորանոցի բացման արարողությանը, հանդիպում ունեցել զինծառայողների ընտանիքների հետ:
Նախագահը նշել է, որ զինծառայողների սոցիալ-կենցաղային պայմանների բարելավումը եղել է ու կմնա պետության ուշադրության կենտրոնում՝ այս ուղղությամբ համապատասխան հանձնարարականներ տալով շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին:

Президент Арцаха присутствовал на церемонии открытия новой казармы
14 февраля президент Республики Арцах Бако Саакян в сопровождении министра обороны Карена Абрамяна и других должностных лиц посетил ряд участков южной границы республики, на месте ознакомился с ходом службы солдат и текущей ситуацией.
В одной из воинских частей глава государства присутствовал на церемонии открытия новой казармы, провел встречу с семьями военнослужащих.
Бако Саакян отметил, что улучшение социально-бытовых условий военнослужащих и впредь будет находиться в центре внимания государства, дав соответствующие поручения в этом направлении руководителям компетентных органов.