Մյունխենում հանդիպել են Զոհրաբ Մնացականյանն ու Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆը
Հայաստանի արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանը Մյունխենում հանդիպել  է Իրանի արտգործնախարար Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆի հետ:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ արտգործնախարարության մամուլի ծառայությունը, փետրվարի 16-ին կայացած հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են  հայ-իրանական բարիդրացիական հարաբերություններին առնչվող հարցերի լայն շրջանակի՝ որպես համագործակցության կարևոր ուղղություններ առանձնացնելով առևտրատնտեսական, էներգետիկ, տրանսպորտի, զբոսաշրջության ոլորտները:
Երկուստեք ընդգծվել է երկկողմ հարաբերությունների հետագա զարգացման ուղղությամբ քայլեր ձեռնարկելու պատրաստակամությունը: Զրուցակիցները կարևորել են կանոնավոր շփումների և հանդիպումների անցկացումը՝ այս համատեքստում ընդգծելով Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ Իրան նախատեսվող այցը, որը լավ առիթ է երկկողմ բազմաոլորտ համագործակցությանն անդրադառնալու և համատեղ քայլերը նախանշելու համար:
Հանդիպման օրակարգում են եղել նաև տարածաշրջանային և միջազգային մի շարք հարցեր:
Նախարար Մնացականյանն Իրանի իր գործընկերոջը ներկայացրել է Ղարաբաղյան հիմնահարցի կարգավորման ուղղությամբ Հայաստանի մոտեցումները:

Состоялась встреча глав МИД Армении и Ирана
Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян на полях мюнхенской кнференции по безопасности провел встречу с министром иностранных дел Ирана Мохаммадом Джавадом Зарифом. Об этом сообщает пресс служба МИД Армении.
В ходе встречи, состоявшейся 16 февраля, собеседники затронули широкий круг вопросов, касающихся армяно-иранских добрососедских отношений, подчеркнув важные области сотрудничества, такие как торговля, экономика, энергетика, транспорт и туризм.
Обе стороны подчеркнули готовность предпринять шаги для дальнейшего развития двусторонних отношений. Собеседники подчеркнули важность проведения регулярных контактов и встреч в этом контексте, подчеркнув важность предстоящего визита премьер-министра Армении Пашиняна в Иран, что является хорошей возможностью для обсуждения вопросов двустороннего и многостороннего сотрудничества.
На повестке встречи были также ряд региональных и международных вопросов.
Министр Мнацаканян представил своему иранскому коллеге подходы Армении касательно урегулирования карабахского конфликта.