Մյունխենում հանդիպել են Զոհրաբ Մնացականյանն ու Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆը
Հայաստանի արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանը Մյունխենում հանդիպել  է Իրանի արտգործնախարար Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆի հետ:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ արտգործնախարարության մամուլի ծառայությունը, փետրվարի 16-ին կայացած հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են  հայ-իրանական բարիդրացիական հարաբերություններին առնչվող հարցերի լայն շրջանակի՝ որպես համագործակցության կարևոր ուղղություններ առանձնացնելով առևտրատնտեսական, էներգետիկ, տրանսպորտի, զբոսաշրջության ոլորտները:
Երկուստեք ընդգծվել է երկկողմ հարաբերությունների հետագա զարգացման ուղղությամբ քայլեր ձեռնարկելու պատրաստակամությունը: Զրուցակիցները կարևորել են կանոնավոր շփումների և հանդիպումների անցկացումը՝ այս համատեքստում ընդգծելով Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ Իրան նախատեսվող այցը, որը լավ առիթ է երկկողմ բազմաոլորտ համագործակցությանն անդրադառնալու և համատեղ քայլերը նախանշելու համար:
Հանդիպման օրակարգում են եղել նաև տարածաշրջանային և միջազգային մի շարք հարցեր:
Նախարար Մնացականյանն Իրանի իր գործընկերոջը ներկայացրել է Ղարաբաղյան հիմնահարցի կարգավորման ուղղությամբ Հայաստանի մոտեցումները:

Mnatsakanyam and Zarif Met in Munich
Armenian Minister of Foreign Affairs Zohrab Mnatsakanyan has held a meeting with his Iranian counterpart Mohammad Javad Zarif during the Munich Security Conference in Germany on 16 February.
As the Foreign Affairs Ministry Press and Public Relations Department reports, Mnatsakanyan and Zarif addressed a broad circle of issues related to the Armenian-Iranian relations, pointing out commercial, energy, transportation and tourism sectors as important directions for cooperation.
Both sides emphasized readiness to take steps for further development of bilateral relations.
The ministers attached importance to conducting regular contacts and meetings, and in this context emphasized the upcoming visit of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan to Iran, which is a good chance to address the multi-sector bilateral cooperation and to outline joint steps.
A number of regional and international issues were also on the agenda.
FM Mnatsakanyan presented to FM Zarif Armenia’s approaches in the direction of the Karabakh conflict settlement.