Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների առանձին հանդիպում պլանավորված չի եղել. Զ. Մնացականյան
Հայաստանի ու Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարներ առանձին հանդիպում՝ շարունակելու Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման շուրջ բանակացություները Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակներում պլանավորված չէր: Այս մասին, ինչպես փոխանցում է ՏԱՍՍ գործակալությունը, փետրվարի 16-ին կայացած ճեպազրույցի ընթացքում հայտնել է ՀՀ արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանը:
«Մենք չէինք պլանավորել առանձին  հանդիպում [Մամեդյարովի հետ]: Մենք կարող ենք հանդիպել միջանցքում, մենք նախարար Մամեդյարովի հետ չունենք հանդիպելու և միմյանց ողջունելու խնդիր: Մենք չէինք պլանավորել առանձին հանդիպում, սակայն դա չի նշանակում, որ մենք չունենք խոսելիք: Աշխատանքը շարունակվում է», - հայտարարել է ՀՀ արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը:
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 15-ին մեկնարկել է Մյունխենի անվտանգության համաժողովը, որի աշխատանքներին ՀՀ կողմից մասնակցում են արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը և նախագահ Արմեն Սարգսյանը:

Зограб Мнацаканян: мы не планировали отдельную встречу с Мамедъяровым
Отдельная встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана на полях Мюнхенской конференции по безопасности для продолжения переговоров по урегулированию карабахского конфликта не была запланирована. Об этом, как передает агентство ТАСС, 16-го февраля в ходе брифинга сообщил глава внешнеполитического ведомства Армении.
"Мы не планировали отдельную встречу [с Мамедъяровым]. Мы можем встретиться в коридоре, у нас нет такой проблемы с министром Мамедъяровым встретиться и поздороваться. Мы не запланировали отдельную встречу, однако это не значит, что у нас нет, о чем поговорить. Работа продолжается", - заявил глава МИД Армении Мнацаканян.
Напомним, что 15 февраля в Мюнхене началась конференция по безопасности, в работе которой со стороны Армении участвует Мнацаканян и президент Армен Саркисян.