Նախագահ Սարգսյանը հանդիպել է Սերբիայի նախագահի հետ
Աշխատանքային այցով Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում գտնվող՝ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը փետրվարի 17-ին Մյունխենում հանդիպել է Սերբիայի նախագահ Ալեքսանդար Վուչիչի հետ։
Հայաստանի և Սերբիայի նախագահները համակարծիք են եղել, որ դարերի պատմություն ունեցող հայ-սերբական հարաբերությունները, երկու ժողովուրդների պատմամշակութային առնչություններն ու ընդհանուր արժեքները լավ հիմք են ստեղծում տարբեր ոլորտներում գործընկերային համագործակցության զարգացման համար։
Սերբիայի նախագահը վերահաստատել է Հայաստանում դեսպանություն բացելու իր երկրի մտադրությունը, ինչը նոր խթան կարող է հանդիսանալ փոխգործակցության խորացման գործում։
Զրուցակիցները խոսել են տնտեսական, առևտրային, կրթական, գիտական և մշակութային ոլորտներում համագործակցության հեռանկարների, մասնավորապես արհեստական բանականության մշակման հարցում գործակցության, ինչպես նաև երկկողմ զբոսաշրջությունն ակտիվացնելու հնարավորությունների մասին։

Президент Армении встретился в Мюнхене с президентом Сербии
Находящийся с рабочим визитом в Федеративной Республике Германии президент Республики Армения Армен Саркисян 17 февраля в Мюнхене встретился с президентом Сербии Александром Вучичем. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Президенты Армении и Сербии выразили общее мнение, что имеющие многовековую историю армяно-сербские отношения, исторические связи двух народов и общие ценности являются хорошей основой для развития партнёрского сотрудничества в разных отраслях.
Президент Сербии подтвердил намерение своей страны открыть посольство в Армении, что может стать новым стимулом для углубления взаимодействия.
Собеседники говорили о перспективах сотрудничества в экономической, торговой, образовательной, научной и культурной областях, в частности, о взаимодействии в вопросе разработки искусственного интеллекта, а также о возможностях активизации двустороннего туризма.