Զոհրաբ Մնացականյանը ԵԱՀԿ գործող նախագահին է ներկայացրել Ղարաբաղյան կարգավորման հարցում հայկական կողմի սկզբունքային դիրքորոշումը
Փետրվարի 17-ին Մյունխենյան անվտանգության համաժողովի շրջանակներում կայացավ Հայաստանի ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի հանդիպումը Սլովակիայի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար, ԵԱՀԿ գործող նախագահ Միրոսլավ Լայչակի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին հայ-սլովակական օրակարգին առնչվող մի շարք հարցեր: Զրուցակիցները պատրաստակամություն հայտնեցին համատեղ ջանքերով ընդլայնել երկկողմ համագործակցությունը:
Անդրադառնալով Հայաստան-Եվրոպական Միության գործընկերությանը՝ Զոհրաբ Մնացականյանը և Միրոսլավ Լայչակը կարևորեցին Հայաստանի և Եվրամիության միջև Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը՝ որպես ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունները կարգավորող կարևոր հենք:
Կողմերն անդրադարձան միջազգային հարթակներում երկու երկրների փոխգործակցությանն առնչվող հարցերին: Այս համատեքստում քննարկում ծավալվեց ԵԱՀԿ-ում Սլովակիայի նախագահության առաջնահերթությունների իրագործման շուրջ:
Նախարար Մնացականյանը Միրոսլավ Լայչակին ներկայացրեց ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության հովանու ներքո ղարաբաղյան հիմնախնդրի բացառապես խաղաղ կարգավորման հարցում հայկական կողմի մոտեցումները և սկզբունքային դիրքորոշումը:

FM Mnatsakanyan Presented to the Chairperson-in-Office of the OSCE Armenia’s Principled Position on Karabakh Conflict Settlement
On February 17, on the margins of Munich Security Conference, Foreign Minister of Armenia Zohrab Mnatsakanyan had a meeting with Miroslav Lajčák, Foreign Minister of Slovakia, Chairperson-in-Office of the OSCE.
During the meeting, the interlocutors discussed a number of issues related to the Armenian-Slovakian agenda. They expressed a commitment to expand bilateral cooperation through joint efforts.
Referring to the Armenia-EU partnership, Zohrab Mnatsakanyan and Miroslav Lajčák attached importance to the Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement between Armenia and the European Union as an important pivot for Armenia-EU relations.
The sides touched upon the collaboration of the two countries on international platforms. In this context, they discussed the process of implementation of the priorities of the Chairpersonship of Slovakia in the OSCE
Foreign Minister Mnatsakanyan presented to Miroslav Lajčák the approaches and the principled position of the Armenian side on the exclusively peaceful settlement of Nagorno-Karabakh conflict under the auspices of the OSCE Minsk Group Co-Chairmanship.