Վիսենտե Դել Բոսկեն դասախոսությամբ հանդես կգա Հայաստանում
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի հրավերով աշխարհահռչակ մարզիչ Վիսենտե Դել Բոսկեն կայցելի Հայաստան: Հունիսի 18-ին նա դասախոսություն կկարդա հայաստանցի մարզիչների համար:
ՀՖՖ-ն շարունակում է Հայաստանում մարզչական կրթության որակի բարձրացմանն ուղղված իր ծրագրերի իրականացումը: Այդ ծրագրերի շրջանակներում Երևան կժամանի Իսպանիայի հավաքականի և Մադրիդի «Ռեալի» նախկին գլխավոր մարզիչ Վիսենտե Դել Բոսկեն, որը համաշխարհային ֆուտբոլի պատմության տիտղոսակիր մարզիչներից մեկն է: Նրա գլխավորությամբ Մադրիդի «Ռեալը» երկուական անգամ հաղթել է Իսպանիաի առաջնությունում և Չեմպիոնների լիգայի մրցաշարում, իսկ Իսպանիայի հավաքականը դարձել է Աշխարհի 2010 թ. և Եվրոպայի 2012 թ. չեմպիոն:
Հունիսի 18-ին Վիսենտե Դել Բոսկեն, նրա բազմամյա օգնական Տոնի Գրանդեն, ինչպես նաև Հայաստանի ազգային հավաքականի ֆիզպատրաստության գծով մարզիչ Խավիեր Մինյանոն դասախոսություններ կկարդան հայաստանցի մարզիչների համար: Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան նախատեսում է ապահովել հնարավորինս մեծ թվով մարզիչների ներկայությունը դասախոսություններին:

Армению посетит всемирно известный тренер
По приглашению Федерации футбола Армении всемирно известный тренер Висенте дель Боске посетит Армению. 18 июня он выступит с лекцией для армянских тренеров. Как передает Panorama.am, об этом сообщается на сайте ФФА.
ФФА продолжает реализовывать программы по улучшению качества тренерского образования в Армении. В рамках этих программ в Ереван прибудет сборная Испании и бывший главный тренер мадридского "Реала" Висенте дель Боске, который является одним из лучших футбольных тренеров в мире. Мадридский "Реал" под его руководством дважды побеждал на чемпионате Испании и в Лиге чемпионов, а сборная Испании выиграла чемпионат мира 2010 года и Чемпионат Европы 2012 года.
18 июня Висенте дель Боске, его многолетний ассистент Тони Гранде, а также тренер по физической подготовке сборной Армении Хавьер Миньяно выступят с лекцией для армянских тренеров.