Բակո Սահակյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Լուիզ Սիմոն Մանուկյանի ընտանիքին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 20-ին ցավակցական հեռագիր է հղել Լուիզ Սիմոն Մանուկյանի ընտանիքին:
«Արցախում խոր ցավով տեղեկացանք հայ ազգային բարերար, հասարակական գործիչ Լուիզ Սիմոն Մանուկյանի մահվան մասին։
Իր ողջ կյանքի ընթացքում նա մշտապես եղել է հարազատ ժողովրդի կողքին, ապրել նրա հոգսերով, սատարել հայրենիքին, ակտիվ մասնակցություն ունեցել սփյուռքում հայ ազգային կառույցների կայացման և ամրապնդման գործում՝ արժանապատվորեն շարունակելով իր գերդաստանի հայրենանվեր առաքելությունը:
Լուիզ Սիմոն Մանուկյանի անմիջական մասնակցությամբ Արցախում իրականացվել են ռազմավարական նշանակություն ունեցող բազմաթիվ ծրագրեր տարբեր բնագավառներում: Արցախցիներն անսահման և անկեղծ հարգանք են տածում մեծ բարերարի նկատմամբ:
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում հանգուցյալի հարազատներին ու մերձավորներին, մաղթում նրանց տոկունություն և ոգու կորով։
Լուիզ Սիմոն Մանուկյանի անունը միշտ վառ կմնա նրան ճանաչողների սրտերում և մեր ժողովրդի հիշողության մեջ»:

"Всю свою жизнь она была рядом со своим родным народом": президент Арцаха - о Луиз Симон Манукян
20 февраля президент Республики Арцах Бако Саакян направил телеграмму соболезнования семье Луиз Симон Манукян.
"С глубоким прискорбием в Арцахе узнали о смерти армянского национального благотворителя, общественного деятеля Луиз Симон Манукян.
Всю свою жизнь она была рядом со своим родным народом, жила его заботами, помогала родине, принимала активное участие в деле становления и укрепления в Диаспоре армянских национальных структур, достойно продолжая патриотическую миссию своего рода.
При непосредственном участии Луиз Симон Манукян в Арцахе в разных сферах были осуществлены многочисленные стратегические программы. Арцахцы с безграничным и искренним уважением относятся к великому благотворителю.
От имени народа, властей Арцаха и от себя лично выражаю глубокие соболезнования всем родным и близким покойной, желаю стойкости и силы духа.
Память о Луиз Симон Манукян навсегда останется в сердцах знающих ее людей и в памяти нашего народа".