Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամի ակտիվների եւ պարտավորությունների կառավարման հանձնաժողովը փոտրվարի 21-ին որոշում է կայացրել սահմանված կարգով կատարել հատուցումներ 2 զոհված զինծառայողների ընտանիքներին:
Ինչպես հայտնում է NEWS.am-ը` հղում կատարելով հիմնադրամի մամուլի ծառայությանը`  այսօր պայմանագրային զինծառայող, սերժանտ Հայկ Սամվելի Քարամյանի և պայմանագրային զինծառայող, շարքային Հովհաննես Գրիշայի Մելքոնյանի ընտանիքներին կփոխանցվի միանվագ 10-ական միլիոն ՀՀ դրամ և 20 տարվա ընթացքում կտրամադրվի ամսական 250 000 ՀՀ դրամ:
Համաձայն «Կոնվերսբանկ» ՓԲԸ-ի հետ կնքված պայմանագրի՝ գումարները կփոխանցվեն շահառուների համար բացված հատուկ բանկային հաշիվներին, որոնք սպասարկվում են անվճար:
Նշենք, որ Հայկ Քարամյանը մահացել էր 2018-ի դեկտեմբերի 5-ին՝ Սիսիանում մնալով ձնահյուսի տակ։
Հովհաննես Գրիշայի Մելքոնյանը մահացու հրազենային վիրավորում ստացել էր 2018-ի հունիսի 22-ին՝ մարտական դիրքում՝ ծառայակից ընկերոջ անկանոն կրակահերթի հետևանքով։

Комиссия по управлению активами и обязательствами Фонда страхования военнослужащих 21 февраля приняла решение оказать в установленном порядке содействие семьям двух погибших военнослужащих.
Как сообщили NEWS.am в фонде, сегодня семьям военнослужащего контрактной службы, сержанта Айка Карамяна и военнослужащего контрактной службы, рядового Ованеса Мелконяна единовременно будет перечислено по 10 млн драмов, а в течение 20 лет ежемесячно будет выплачиваться по 250 тыс драмов. Суммы будут перечислены на специально открытые для бенефициариев счета, которые обслуживаются бесплатно, в соответствии с заключенным с ООО "Конверсбанк" договором.