Էրդողանը հայտնել է Թրամփի հետ հանդիպելու մտադրության մասին
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ մտադիր է հանդիպել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ մարտի 31-ին կայանալիք քաղաքային իշխանությունների ընտրություններից հետո: Թուրքական ղեկավարը այս մասին հայտնել է CNN Turk հեռուստաալիքում
«Մարտի 31-ից հետո ես, երևի, այցով կմեկնեմ Վաշինգտոն, կամ ինքը՝ (ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ) Թրամփը կժամանի Թուրքիա», - ասել է նա:
«Կարող եմ ասել, որ Թրամփի հետ դրական հեռախոսազրույց ենք ունեցել Սիրիայի թեմայով», - ընդգծել է Էրդողանը ՝ մեկնաբանելով փետրվարի 22-ին ԱՄՆ նախագհի հետ ունեցած հեռախոսազրույցը:

Эрдоган заявил о намерениях провести встречу с Трампом
Президент Турции Тайип Эрдоган заявил о намерениях встретиться с лидером США Дональдом Трампом после муниципальных выборов, которые пройдут 31 марта. Как передает ТАСС, о такой возможности турецкий лидер сообщил в субботу в эфире телеканала CNN Turk.
"После 31 марта я, возможно, отправлюсь с визитом в Вашингтон, либо же сам [президент США Дональд] Трамп посетит Турцию", - сказал он.
Эрдоган прокомментировал состоявшийся 22 февраля телефонный разговор с американским коллегой. "Могу сказать, что у нас с Трампом состоялся позитивный разговор по теме Сирии", - подчеркнул президент Турции.