Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպել է Արցախի ԱԳ նախարար Մասիս Մայիլյանի հետ
Փետրվարի 25-ին Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավար Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպեց Արցախի ԱԳ նախարար Մասիս Մայիլյանի հետ:
Գործընկերները բարձր գնահատեցին պարբերաբար անցկացվող երկկողմ հանդիպումները և ընդգծեցին իրենց պատրաստակամությունը՝ խթանելու երկու արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջև տարբեր ոլորտներում խորհրդակցությունների անցկացումը:
Այս օրերին լրացող Ղարաբաղյան շարժման 31-ամյակի լույսի ներքո զրուցակիցներն անդրադարձան դրա ակունքներին՝ ընդգծելով, որ այն ուղղված էր Արցախի ժողովրդի հիմնարար ազատությունների ու մարդու իրավունքների, իր հայրենիքում ապրելու և ազատ արարելու անբեկանելի իրավունքի պաշտպանությանը:
Նախարար Մնացականյանը ներկայացրեց Դավոսում Հայաստանի վարչապետի և Ադրբեջանի նախագահի, Փարիզում Ադրբեջանի ԱԳ նախարարի և համանախագահների հետ, ինչպես նաև վերջերս եռանախագահների՝ Երևան կատարած այցի  մանրամասները:

Zohrab Mnatsakanyan Met with Masis Mayilyan
On February 25, Zohrab Mnatsakanyan, Foreign Minister of Armenia, met with Masis Mailyan, Foreign Minister of Artsakh.
The counterparts commended regular bilateral meetings and stressed their readiness to promote consultations in various fields between the two Foreign Ministries.
In the light of the 31st anniversary of the Karabakh Movement, the interlocutors touched upon the origins of the movement, underscoring that it was aimed at protecting the fundamental rights and freedoms of the people of Artsakh, their inalienable right of life and freely create in the homeland.
Minister Mnatsakanyan briefed on the Armenian Prime Minister’s meeting with President of Azerbaijan in Davos, and his meeting with the Foreign Minister of Azerbaijan and the Co-Chairs in Paris, as well as the recent visit of the Co-Chairs to Yerevan.