Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպել է Արցախի ԱԳ նախարար Մասիս Մայիլյանի հետ
Փետրվարի 25-ին Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավար Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպեց Արցախի ԱԳ նախարար Մասիս Մայիլյանի հետ:
Գործընկերները բարձր գնահատեցին պարբերաբար անցկացվող երկկողմ հանդիպումները և ընդգծեցին իրենց պատրաստակամությունը՝ խթանելու երկու արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջև տարբեր ոլորտներում խորհրդակցությունների անցկացումը:
Այս օրերին լրացող Ղարաբաղյան շարժման 31-ամյակի լույսի ներքո զրուցակիցներն անդրադարձան դրա ակունքներին՝ ընդգծելով, որ այն ուղղված էր Արցախի ժողովրդի հիմնարար ազատությունների ու մարդու իրավունքների, իր հայրենիքում ապրելու և ազատ արարելու անբեկանելի իրավունքի պաշտպանությանը:
Նախարար Մնացականյանը ներկայացրեց Դավոսում Հայաստանի վարչապետի և Ադրբեջանի նախագահի, Փարիզում Ադրբեջանի ԱԳ նախարարի և համանախագահների հետ, ինչպես նաև վերջերս եռանախագահների՝ Երևան կատարած այցի  մանրամասները:

Зограб Мнацаканян представил главе МИД Арцаха детали встречи премьера Армении и президента Азербайджана
Глава внешнеполитического ведомства Армении Зограб Мнацаканян 25 февраля встретился с министром иностранных дел Арцаха Масисом Маиляном. Об этом сообщает пресс-служба МИД Армении.
Стороны высоко оценили проводимые на периодической основе двусторонние встречи, подчеркнув готовность поощрять проведение консультаций между внешнеполитическим ведомствами двух стран по разным вопросам.
В свете 31-ой годовщины Карабахского движения собеседники коснулись его истоков, подчеркнув, что оно было направлено на защиту основополагающих свобод и прав человека, императивного права на жизнь и свободную деятельность на своей Родине.
Министр иностранных дел Армении представил собеседнику детали встречи премьер-министра Армении и президента Азербайджана в Давосе, встречи с министром иностранных дел Азербайджана и сопредседателями Минской группы в Париже, а также встречи с сопредседателями в Ереване.
Собеседники обменялись мнениями относительно процесса мирного урегулирования нагорно-карабахского конфликта.