«Չար լեզուներն ասում են, որ Էրդողանը հայկական արմատներ ունի». ռուսական պարբերական
Ռուսական «Аргументы и Факты»  պարբերականը հոդված է հրապարակել Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի մասին ծննդյան կապակցությամբ, փոխանցում է РУСАРМИНФО.
Հոդվածում, մասնավորապես, նկարագրվում է Էրդողանի անցած ուղին, ինչպես նաև տեղեկություն է տրվում նրա արմատների ու ընտանիքի մասին:
«Չար լեզուներն ասում են, որ իրականում Էրդողանը հայկական արմատներ ունի:  Փաստն այն է, որ Ստամբուլի այն թաղամասում , որտեղ մեծացել է ապագա թուրք առաջնորդը մինչև1970-ական թվականները բնակեցված է եղել հիմնականում հայերով ևհրեաներով»,- գրում է պարբերականը:
Նշվում է նաև, որ Թուրքիայի նախագահն իր Վրաստան կատարած այցերից մեկի ժամանակ հայտարարել է, որ իր նախնիները եղել են աջարիացիներ, որոնք Թուրքիա են տեղափոխվել Բաթումից:

"Аргументы и Факты": армянское происхождение Эрдогана выдают злые языки
Российское издание "Аргументы и Факты" опубликовало статью о президенте Турции Реджепе Эрдогане, которому 26 февраля исполнилось 65 лет, передает РУСАРМИНФО.
В статье, в частности, рассказывается о пути Эрдогана к власти в Турции и его деятельности на разных должностях, а также о корнях и семье.
"Злые языки в Турции утверждают, что на самом деле Эрдоган родом из армян. Дело в том, что стамбульский квартал Кулаксыз, в котором рос будущий турецкий лидер, до 1970-ых годов был местом обитания армянской и еврейской диаспор", - пишет издание.
Отмечается также, что сам турецкий президент во время одного из своих визитов в Грузию заявил, что его предки были грузинами-аджарцами, которые переехали в Турцию из Батуми.