Պորոշենկոն նախագահական ընտրություններին ռուս դիտորդների մասնակցությունն արգելող օրենք է ստորագրել
Ուկրաինայի նախագահ Պյոտր Պորոշենկոն երկրի նախագահական ընտրություններին ռուս դիտորդների մասնակցությունն արգելող օրենք է ստորագրել, գրում է ''РИА Новости''-ն՝ նախագահի մամուլի ծառայությանը հղումով: Օրենքն ուժի մեջ  կմտնի պաշտոնական հրապարակման հաջորդ օրվանից:
ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովն այս առնչությամբ ասել է, որ նման օրենքի ընդունումը կարող է իջեցնել Ուկրաինայի ընտրությունների օրինականության մակարդակը:
Ավելի վաղ Գերագույն ռադան օրենք էր ընդունել, որով ռուսաստանյան ներկայացուցիչներին արգելվում է որպես դիտորդ մասնակցել Ուկրաինայում տեղի ունենալիք ընտրություններին:

Порошенко подписал закон о недопуске российских наблюдателей на выборы
Президент Украины Петр Порошенко подписал закон о запрете наблюдателям от РФ принимать участие в выборах в стране, сообщила во вторник пресс-служба главы украинского государства, передает РИА Новости.
"Президент подписал закон, который запрещает представителям страны-агрессора быть наблюдателями на выборах на Украине", - говорится в сообщении пресс-службы.
Ранее Верховная рада приняла закон, которым предлагается запретить представителям России принимать участие в выборах на Украине в качестве наблюдателей. Выборы президента пройдут на Украине 31 марта. Центральная избирательная комиссия зарегистрировала 44 кандидата.