Նախագահ Սարգսյանն այցելել է անվանի ֆիզիկոս Դավիթ Սեդրակյանին և հանձնել ՀՀ պետական բարձր պարգևը
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրով գիտության ասպարեզում ներդրած ավանդի համար անվանի ֆիզիկոս, ՀՀ ԳԱԱ ակադեմիկոս, Երևանի պետական համալսարանի՝ ակադեմիկոս Վ. Համբարձումյանի անվան ընդհանուր ֆիզիկայի և աստղաֆիզիկայի ամբիոնի պատվավոր վարիչ Դավիթ Սեդրակյանը պարգևատրվել է «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 1-ին աստիճանի մեդալով։
Նախագահ Սարգսյանն այսօր այցելել է անվանի ֆիզիկոսին և հանձնել Հայաստանի Հանրապետության պետական բարձր պարգևը:
Արմեն Սարգսյանը ջերմ ու մտերմիկ զրույց է ունեցել իր վաղեմի դասախոսի հետ, հիշել համալսարանական ուսանողության տարիները և պրոֆեսոր Սեդրակյանի կարդացած հետաքրքիր դասախոսություններն, ինչպես նաև նրա հիմնած «Աստղաֆիզիկա» ամսագիրը։
Նշելով, որ ակադեմիկոս Սեդրակյանը կրթել, գիտելիք ու մասնագիտական հմտություններ է փոխանցել բազմաթիվ սերունդների՝ Հանրապետության նախագահը նրան մաղթել է առողջություն և ամենայն բարիք:

Президент Армении вручил высокую государственную награду физику Давиду Седракяну
Указом президента Республики Армения Армена Саркисяна за вклад в сферу науки известный физик, академик НАН РА, почетный заведующий кафедрой общей физики и астрофизики имени академика В.Амбарцумяна Ереванского государственного университета Давид Седракян награждён медалью "За заслуги перед Отечеством" 1-ой степени.
Президент Саркисян 6 марта посетил известного физика и вручил высокую государственную награду Республики Армения.
Армен Саркисян тепло и искренне побеседовал со своим давнишним преподавателем, вспомнил университетские студенческие годы и интересные лекции профессора Седракяна, а также учрежденный им журнал "Астрофизика".
Отметив, что академик Седракян учил, передавал знания и профессиональные навыки многим поколениям, президент Республики пожелал ему здоровья и всяческих благ.