Ուկրաինայի նախագահի պաշտոնի համար կպայքարի 39 թեկնածու
Ուկրաինայում մարտի 31-ին կայանալիք նախագահական ընտրությունների ժամանակ քվեաթերթիկներում կլինի 39 թեկնածուի անուն: Համապատասխան որոշումը կայացրել է Ուկրաինայի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը մարտի 8-ին կեսգիշերից հետո սկսված նիստում:
Թեկնածուների գրանցման վերջին օրը՝ փետրվարի 8-ին, ԿԸՀ կողմից գրանցվել էր 44 թեկնածու, սակայն թեկնածությունը հանելու համար տրված ժամանակահատվածում չեղարկվել է թեկնածուներից 5-ի գրանցումը՝ վերջիններիս սեփական ցանկությամբ:
Նշենք, որ սոցիալական հարցումների համաձայն՝ նախագահական ընտրարշավի առաջատարն այս պահին հումորիստ Վլադիմիր Զելենսկին է:

39 кандидатов будут бороться за пост президента Украины
На выборах президента Украины 31 марта окончательно будет 39 кандидатов, которых и включат в бюллетень для голосования. Соответствующее решение Центральная избирательная комиссия Украины приняла на заседании 8 марта, которое началось после полуночи, сообщает Интерфакс.
На день окончания регистрации 8 февраля в ЦИК было зарегистрировано 44 кандидата. Но в последнюю неделю срока, отведенного для возможной подачи кандидатами заявлений о снятии с выборов, ЦИК отменила регистрацию 5 кандидатов по их собственному желанию.