Մեկ օրում Սիրիա է վերադարձել 1000-ից ավելի փախստական
Անցած մեկ օրվա ընթացքում Լիբանանի և  Հորդանանի տարածքից Սիրիա է վերադարձել ավելի քան 1000 փախստական: Այս մասին, ինչպես հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի», տեղեկացնում են փախստականների ընդունման և տեղաբաշխման կենտրոնից։
«Անցած օրվա ընթացքում օտարերկրյա պետությունների տարածքից Սիրիայի Արաբական Հանրապետություն է վերադարձել 1016 փախստական, այդ թվում՝ Լիբանանից «Ջեյդեթ-Յաբուս», «Թել-Քալահ» անցակետերով, 156 մարդ (47 կին, 80 երեխա), Հորդանանից՝ «Նասիբ» անցակետով, 635 մարդ (258 կին, 439 երեխա)», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

В Сирию за сутки вернулись более тысячи человек из Иордании и Ливана
Свыше тысячи человек вернулись в Сирию из Ливана и Иордании за минувшие сутки, говорится в информационном бюллетене российского Центра по примирению враждующих сторон и контролю за перемещением беженцев, передает ''РИА Новости''.
"За прошедшие сутки в Сирийскую Арабскую Республику с территорий иностранных государств возвратились 1016 беженцев, в том числе из Ливана через пункты пропуска "Джейдет-Ябус", "Телль-Калах" - 156 человек (женщин - 47, детей - 80), из Иордании через пункт пропуска "Насиб" - 860 человек (женщин - 258, детей - 439)", - говорится в бюллетене.