Վարչապետը գործարարների հետ քննարկել է բիզնես միջավայրի բարելավմանն ուղղված քայլերը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային ընթրիք է ունեցել Հայաստանի գործարարների և արդյունաբերողների միության անդամների հետ:
Քննարկվել են երկրում ներդրումային միջավայրի բարելավմանը, օրենսդրական կարգավորումներին, հարկային ոլորտի բարեփոխումներին վերաբերող տարբեր հարցեր:
Զրուցակիցները ներդրումային միջավայրի առողջացման առումով ընդգծել են կառավարության կողմից իրականացվող տնտեսական բարեփոխումների կարևորությունը: Գործարարները նշել են, որ այսօր երկրում ստեղծվել են մրցակցային բիզնես պայմաններ, ազատ շուկայական հարաբերություններ, նախկինում եղած տնտեսական մենաշնորհները վերացվել են և դրանցով դրվել է տնտեսական հեղափոխության սկիզբը: Նրանք համոզմունք են հայտնել, որ ստեղծված պայմանները կնպաստեն տնտեսական ակտիվության ապահովմանն ու երկրի առաջընթացին:
Կողմերը ներդրումային ծրագրերի արդյունավետ իրականացման և տնտեսական զարգացման առումով կարևորել են կառավարության և բիզնեսի միջև արդյունավետ երկխոսությունն ու հետադարձ կապի ապահովումը:
Աշխատանքային ընթրիքի ընթացքում տեղի է ունեցել շահագրգիռ մտքերի փոխանակություն՝ տնտեսական զարգացման փիլիսոփայության, բարեփոխումների մոդելների և ռազմավարության շուրջ:

Премьер Армении обсудил с предпринимателями шаги по улучшению предпринимательской среды
Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел рабочий обед с членами Союза предпринимателей и промышленников Армении.
Были обсуждены различные вопросы, связанные с улучшением инвестиционной среды, законодательным регулированием, налоговыми реформами в стране.
В контексте улучшения инвестиционной среды собеседники подчеркнули важность проводимых правительством экономических реформ. Предприниматели отметили, что в стране сегодня созданы конкурентные условия для бизнеса, свободные рыночные отношения, существовавшие ранее экономические монополии ликвидированы и дан старт экономической революции. Они выразили уверенность, что созданные условия будут способствовать обеспечению экономической активности и прогрессу страны.
В контексте эффективной реализации инвестиционных программ и экономического развития стороны подчеркнули важность обеспечения эффективного диалога и обратной связи между государством и бизнесом.
В ходе рабочего обеда состоялся заинтересованный обмен мнениями о философии экономического развития, моделях и стратегии реформ.