Նիկոլ Փաշինյանը ներկա է գտնվել «Գրանդ Հոլդինգ»-ի կառուցած բնակելի շենքի բացման արարողությանը (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ներկա է գտնվել Երևանի Շենգավիթ համայնքում «Գրանդ Հոլդինգ» ընկերության կողմից կառուցված բնակելի շենքի բացման արարողությանը: Շենքը կառուցվել է «Գրանդ Հոլդինգի»-ի կազմի մեջ ընդգրկված ձեռնարկությունների աշխատակիցների բնակարանային խնդիրների լուծման համար:
Կառավարության ղեկավարը շրջել է շենքի բնակարաններով՝ ծանոթացել ստեղծված պայմաններին և շնորհավորել բնակարանամուտ տոնած քաղաքացիներին:
Բագրատունյաց 47/2 հասցեում գտնվող շենքում առկա է մեկից մինչև չորս սենյականոց 104 բնակարան և 92 ավտոկայանատեղի: Շենքի շինարարության համար ծախսվել է մոտ 7 միլիոն դոլար:
Այնուհետև Նիկոլ Փաշինյանը Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանի ուղեկցությամբ այցելել է նորակառույց շենքին հարակից անմխիթար վիճակում գտնվող շենքերից մեկը, զրուցել բնակիչների հետ: Նիկոլ Փաշինյանի առաջարկությամբ առաջիկայում բնակիչներին կընդունի Շենգավիթ վարչական շրջանի ղեկավարն ու կքննարկեն շենքի խնդիրների համատեղ լուծման հնարավորություններն ու տարբերակները:

Никол Пашинян присутствовал на церемонии открытия жилого дома, построенного компанией "Гранд Холдинга" (фотографии)
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в административном районе Шенгавит города Еревана присутствовал на церемонии открытия построенного компанией "Гранд Холдинг" жилого дома. Здание построено для решения жилищных проблем сотрудников входящих в состав "Гранд Холдинга" предприятий.
Глава правительства осмотрел квартиры, ознакомился с условиями и поздравил граждан с новосельем.
В расположенном по адресу проспект Багратуняц 47/2 здании построено 104 квартиры от одной до четырех комнат и парковка на 92 автомобиля. На строительство здания было затрачено около 7 млн долларов.
Затем Никол Пашинян в сопровождении мэра Еревана Айка Марутяна посетил один из находящихся в плачевном состоянии многоквартирных домов по соседству с новостройкой, побеседовал с жильцами. По предложению Никола Пашиняна в ближайшее время жильцов примет руководитель административного района Шенгавит и будут обсуждены связанные с домом проблемы, а также возможности и варианты их решения.