Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին Ղազախստանի նախագահի պաշտոնը ստանձնելու առթիվ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևի հետ և շնորհավորել նրան պաշտոնը ստանձնելու առթիվ:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը համոզմունք է հայտնել, որ երկու երկրների ու ժողովուրդների միջև առկա բարեկամության և փոխադարձ հարգանքի ավանդույթներն ապագայում էլ կշարունակեն ծառայել իբրև վստահելի հիմք Հայաստանի ու Ղազախստանի միջև փոխշահավետ համագործակցության զարգացման ու խորացման համար:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին մաղթել է քաջառողջություն ու հաջողություններ, իսկ Ղազախստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն ու բարգավաճում:
Հանրապետության նախագահը նաև շնորհավորական ուղերձ է հղել Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին՝ Ղազախստանի Հանրապետության նախագահի պաշտոնը ստանձնելու առթիվ: «Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերով մենք կկարողանանք նոր խթան հաղորդել մեր երկրների միջև միջպետական փոխգործակցության արդյունավետության բարձրացմանը»,- ասված է նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Президент Армении провел телефонный разговор с новым президентом Казахстана
Президент Республики Армения Армен Саркисян провел телефонный разговор с президентом Республики Казахстан Касым-Жомартом Токаевым и поздравил его с вступлением в должность.
Президент Армен Саркисян выразил уверенность, что существующие между двумя странами и народами традиции дружбы и взаимного уважения и в будущем продолжат служить в качестве надёжной основы для развития и углубления взаимовыгодного сотрудничества между Арменией и Казахстаном.
Президент Армен Саркисян пожелал Касым-Жомарту Токаеву доброго здоровья и успехов, а дружественному народу Казахстана – мира и процветания.
Президент Республики также направил поздравительное послание Касым-Жомарту Токаеву по случаю вступления в должность президента Республики Казахстан. "Я уверен, что совместными усилиями мы сможем придать новый стимул повышению эффективности межгосударственного взаимодействия между нашими странами", - сказано в поздравительном послании президента.