Վարչապետ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ԻԻՀ նախագահ Հասան Ռոհանիին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Հասան Ռոհանիին՝ ջրհեղեղի հետևանքով մի քանի տասնյակ մարդկանց զոհվելու կապակցությամբ:
Վարչապետի հեռագրում, մասնավորապես, ասված է. «Խորապես ցնցված եմ բարեկամ Իրանին պատուհասած ջրհեղեղի հետևանքով մի քանի տասնյակ մարդկանց զոհվելու լուրից:
Հայ ժողովրդի և անձամբ իմ անունից անկեղծ վշտակցություն եմ հայտնում Ձեզ և Իրանի բարեկամ ժողովրդին և փոխանցում սփոփանքի ու քաջալերանքի խոսքեր զոհվածների հարազատներին ու մերձավորներին:
Հայաստանը պատրաստ է այս ծանր պահին զորավիգ լինել Իրանի բարեկամ ժողովրդին և ցուցաբերել անհրաժեշտ աջակցություն աղետի հետևանքները հաղթահարելու նպատակով»:

Prime Minister Nikol Pashinyan sent a condolence cable to President Hassan Rouhani of the Islamic Republic of Iran over the flood that caused dozens of casualties. The Prime Minister stated, in part:
"I was deeply shocked by the news of a severe flooding in friendly Iran which claimed the lives of dozens of people.
On behalf of the Armenian people and on my own behalf, I express sincere condolences to you and the friendly people of Iran. Please convey words of sympathy and support to the families and friends of the victims.
At this difficult moment, Armenia is ready to support the friendly people of Iran and provide the necessary assistance to overcome the consequences of the disaster."