Երևանի սրտում բացվեց Եվրոպայի հրապարակը
Պաշտոնական արարողության ժամանակ Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը ԵԽԽՎ նախագահ Լիլիան Մորի Պասկիեի հետ միասին բացել են հրապարակի անվանմամբ ցուցատախտակը:
Քաղաքապետը ԵԽԽՎ նախագահին է փոխանցել նաև հրապարակն անվանակոչելու մասին Երևանի ավագանու որոշումը: Բացման հանդիսավոր արարողությանը մասնակցել է նաև ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանը, օտարերկրյա դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարներ, հյուրեր:
Եվրոպայի խորհրդի հիմնադրման 70-ամյակի կապակցությամբ, ի նշանավորումն Եվրոպա մայրցամաքի երկրների և Եվրամիության հետ համընդհանուր արժեքների վրա հիմնված համագործակցության, Հյուսիսային պողոտայի միջանկյալ հատվածը ավագանու մարտի 19-ի որոշմամբ անվանակոչվել է Եվրոպայի անունով:

В сердце Еревана открылась Площадь Европы
Мэр Еревана Айк Марутян и председатель Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) Лилиан Мори Паскье присутствовали на официальной церемонии, во время которой была открыта именная табличка площади Европы.
Председателю ПАСЕ мэр передал также решение Совета старейшин о наименовании площади. В торжественной церемонии открытия приняли участие вице-спикер парламента Армении Ален Симонян, руководители иностранных дипломатических представительств, гости.
Напомним, что 19-го марта Совет старейшин Еревана утвердил проект решения, согласно которому площадь в центральной части Северного проспекта названа площадью Европы. Открытие площади приурoчено к 70-летию Совета Европы.