Մերկելը կմեկնի Դուբլին
Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելն այս հինգշաբթի կմեկնի Իռլանդիայի մայրաքաղաք Դուբլին: Այցի ընթացքում քննարկվելու են սահմանի հետ կապված մտահոգությունները Brexit-ի համատեքստում: Այս մասին հայտնում է Irish Times-ը:
Իսկ մինչ այդ Իռլանդիայի վարչապետ Լեո Վարադկարը երեքշաբթի՝ ապրիլի 2-ին, մեկնելու է Փարիզ, որտեղ հանդիպում է ունենալու նախագահ Էմմանուել Մակրոնի հետ:
Երկու հանդիպումները կենտրոնանալու են այն հարցերի վրա, թե ինչ պետք է անի Եվրամիությունն իռլանդական սահմանի հետ կապված, եթե Մեծ Բրիտանիան լքի Եվրամիությունն առանց գործարքի և կարող է արդյոք հետաձգվել Brexit-ն առանց Մեծ Բրիտանիայում Եվրախորհրդարանի ընտրությունների անցկացման:

Angela Merkel to Visit Dublin
German chancellor Angela Merkel will visit Dublin this Thursday as Brexit goes down to the wire. The Irish Times reports.
Ahead of the visit Irish Prime Minister Leo Varadkar will travel to Paris on Tuesday - 02 April for talks with the French President Emmanuel Macron.
According to officials both meetings are expected to focus on what the EU should do about the Irish border if the UK does not ratify the withdrawal treaty, or whether a further delay of Brexit could be accepted without holding European Parliament elections in the UK.