Արարատ Միրզոյանը Կատարում հանդիպել է Միջխորհրդարանական միության գլխավոր քարտուղարի հետ
Միջխորհրդարանական միության 140-րդ նստաշրջանի շրջանակներում ապրիլի 7-ին Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը Կատարում հանդիպել է միության գլխավոր քարտուղար Մարտին Չունգոնգի հետ:
Արարատ Միրզոյանը գլխավոր քարտուղարին ներկայացրել է Հայաստանում տեղի ունեցած արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքները և միջազգային դիտորդների կողմից տրված բարձր գնահատականը: Խորհրդարանի նախագահը նշել է, որ Հայաստանը Միջխորհրդարանական միության անդամ է 1995 թվականից և վստահություն հայտնել, որ նոր գումարման Ազգային ժողովի պատգամավորներն առավել ակտիվ կերպով կներգրավվեն կազմակերպության աշխատանքներում:
Գլխավոր քարտուղար Մարտին Չունգոնգը շնորհավորել է Արարատ Միրզոյանին խորհրդարանի նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ և կարծիք հայտնել, որ Հայաստանի խորհրդարանականների ներկայությունը Միջխորհրդարանական միությունում աջակցում է աշխարհում ժողովրդավարության թարմացման գործընթացին:
Կողմերը քննարկել են համագործակցության խորացման և երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շրջանակը և պայմանավորվել մոտ ապագայում Միջխորհրդարանական միության հովանու ներքո Երևանում կազմակերպել կանանց քաղաքական մասնակցությանը նվիրված աշխատաժողով:
Հանդիպմանն օրենսդիր մարմնի ղեկավարը միության գլխավոր քարտուղարին է հանձնել Միջխորհրդարանական միության կողմից մշակված «Խորհրդարաններին աջակցության ընդհանուր սկզբունքներին» հետևելու պատրաստակամությունն արտահայտող նամակը:

Председатель парламента Армении в Катаре встретился с Генеральным секретарем Межпарламентского Союза
7 апреля в рамках 140-й Ассамблеи Межпарламентского Союза  (МПС) председатель НС А.Мирзоян в Государстве Катар встретился с Генеральным секретарем МПС Мартином Чунгонгом.
А.Мирзоян представил Генеральному секретарю итоги состоявшихся в Армении внеочередных парламентских выборов и высокие оценки международных наблюдателей. Председатель НС отметил, что Армения является членом МПС с 1995 г. и выразил уверенность, что  депутаты парламента нового созыва будут активно вовлечены в работу организации.
Генеральный  секретарь Мартин Чунгонг поздравил А.Мирзояна с избранием спикером парламента и выразил мнение, что  присутствие парламентариев Армении в МПС содействует процессу оживления демократии в мире.  Стороны обсудили углубление сотрудничества и круг представляющих двусторонний интерес вопросов, договорились в ближайшем будущем под эгидой МПС организовать в Ереване форум по политическому участию женщин.
На встрече глава законодательного органа вручил Генеральному секретарю МПС письмо о готовности следовать разработанным Союзом "Общим принципам содействия парламентам".