Վենեսուելայի նախագահ Մադուրոն համաձայնել է օգնություն ընդունել Կարմիր խաչից
Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն հայտարարել է, որ երկիրը պատրաստ է միջազգային օգնություն ստանալ Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեից (ԿԽՄԿ), տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը:
«Մենք հաստատում ենք մեր պատրաստակամությունը՝ համագործակցության մեխանիզմներ ստեղծելու միջազգային օգնության և աջակցության համար»,- գրել է Մադուրոն Twitter-ում ԿԽՄԿ-ի նախագահ Փիթեր Մաուրերի հետ կայացած հանդիպումից հետո:
Մադուրոն, որը ժխտում էր, որ Վենեսուելայի ներկայիս իրադրությունը կարելի է բնութագրել որպես հումանիտար ճգնաժամ, Մաուրերի հետ հանդիպումից հետո հաստատել է, որ ԿԽՄԿ-ի հետ համագործակցության շրջանակներում հարկավոր է հարգել «Վենեսուելայի իրավակարգը»:

Venezuelan President Nicolas Maduro has said his country was ready to receive international aid following a meeting with the Red Cross chief, as the Latin American nation plunged into a new round of blackouts, Aljazeera reports.
"We confirm our readiness to establish cooperation mechanisms for international assistance and support," Maduro said on Twitter on Tuesday.
The president, who denies that the current situation in Venezuela can be described as a humanitarian crisis, reiterated after the meeting that collaboration with the International Committee of the Red Cross (ICRC) should respect "the Venezuelan legal order."