Վենեսուելայի նախագահ Մադուրոն համաձայնել է օգնություն ընդունել Կարմիր խաչից
Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն հայտարարել է, որ երկիրը պատրաստ է միջազգային օգնություն ստանալ Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեից (ԿԽՄԿ), տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը:
«Մենք հաստատում ենք մեր պատրաստակամությունը՝ համագործակցության մեխանիզմներ ստեղծելու միջազգային օգնության և աջակցության համար»,- գրել է Մադուրոն Twitter-ում ԿԽՄԿ-ի նախագահ Փիթեր Մաուրերի հետ կայացած հանդիպումից հետո:
Մադուրոն, որը ժխտում էր, որ Վենեսուելայի ներկայիս իրադրությունը կարելի է բնութագրել որպես հումանիտար ճգնաժամ, Մաուրերի հետ հանդիպումից հետո հաստատել է, որ ԿԽՄԿ-ի հետ համագործակցության շրջանակներում հարկավոր է հարգել «Վենեսուելայի իրավակարգը»:

Президент Венесуэлы Мадуро согласился принять помощь от Красного креста
Президент Венесуэлы Николас Мадуро заявил, что страна готова получить международную помощь со стороны Международного комитета Красного Креста (МККК), передает Interfax.
"Мы подтверждаем нашу готовность создать механизмы сотрудничества для международной помощи и поддержки", - написал Мадуро в твиттере после встречи с президентом МККК Питером Маурером.
Мадуро, отрицающий, что нынешнюю ситуацию в Венесуэле можно охарактеризовать как гуманитарный кризис, после встречи с Маурером подтвердил, что в рамках сотрудничества с МККК следует уважать "правовой порядок Венесуэлы".