Փաշինյանին ԵԽԽՎ-ում հարց տալու համար գրանցվել է Ադրբեջանի գրեթե ողջ պատվիրակությունը
Եվրոպայի խորհրդում Հայաստանի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Պարույր Հովհաննիսյանը մանրամասներ է ներկայացրել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ Ստրասբուրգ կատարելիք այցի օրակարգի վերաբերյալ:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում Պարույր Հովհաննիսյանը տեղեկացրել է, որ ԵԽԽՎ-ում ՀՀ վարչապետին հարցեր տալու համար արդեն իսկ կան գրանցվածներ, ցուցակը բազմազան է, իսկ գրանցումը դեռևս շարունակվում է: «Կարելի է պատկերացնել, որ հարցեր կլինեն Հայաստանում ժողովրդավարության, տարածաշրջանային զարգացումների, Լեռնային Ղարաբաղի խնդրի, եվրոպական և այլ երկրների հետ Հայաստանի հարաբերությունների վերաբերյալ: Հարցերը կլինեն բազմազան»,- մանրամասնել է Հովհաննիսյանը:
Նա նաև հայտնել է, որ ՀՀ վարչապետին հարց տալու համար գրանցվել է ԵԽԽՎ-ում Ադրբեջանի գրեթե ամբողջ պատվիրակությունը: Նրա խոսքով՝ ադրբեջանցիների հարցերը կանխատեսելի են:

Azerbaijani Delegation Registered for Asking Question to the Armenian PM at PACE
Armenia’s Permanent Representative to the Council of Europe Paruyr Hovhannisyan released details from the agenda of the upcoming visit of Prime Minister Nikol Pashinyan to Strasbourg.
Hovhannisyan told Armenpress that there are already registered delegates for addressing question to Pashinyan, the list is diverse, and the registration continues. "We can suppose that there can be questions relating to the democracy in Armenia, the regional developments, the Nagorno Karabakh conflict, as well as Armenia’s relations with the European and other countries. Questions will be various", he said.
He informed that almost all members of the Azerbaijani delegation have been registered for asking a question to the Armenian PM. Paruyr Hovhannisyan said the questions of the Azerbaijani delegates are predictable.