ՀՀ ոստիկանությունը 101 տարեկան է (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Շարային հրապարակում ոստիկանության զորքերի հասարակական կարգի պահպանության զինծառայողներն են: Շարված են ոստիկանության կազմավորման 101-րդ տարեդարձի առթիվ: Տրամադրությունը տոնական է:
Զորամասի հրամանատարն ընդունում է շտաբի պետի զեկույցը...
Միջոցառման մեկնարկը տրված է: Հնչեցին շնորհավորանքի խոսքեր:
Անձնակազմի հետ տարվող աշխատանքների գծով զորամասի հրամանատարի տեղակալը պատմական էքսկուրս կատարեց` հիշեցնելով թե ինչպես 2001 թվականի ապրիլի 16-ին ընդունվեց «Ոստիկանության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքը, որը ոստիկանության վերակազմավորման առանցքը պետք է դառնար, իսկ ապրիլի 16-ը նշվեր որպես ՀՀ ոստիկանության օր, հանցավորության դեմ պայքարի գործին զինվորագրված մարդկանց տոն:
Ներկաները մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին զոհված ոստիկանների հիշատակը: Ոգեկոչման արարողությունից հետո, զինծառայողներն ու հյուրերը, զոհված ոստիկանների հուշապատին ծաղիկներ խոնարհեցին:
Այնուհետև ոստիկանության պետի հրամանով` ծառայության մեջ լուրջ արդյունքներ արձանագրած ոստիկանները տարբեր պարգևների ու կոչումների արժանացան:
Պարգևատրման արարողությանը հաջորդեց ոստիկանության զորքերի ծառայողների հանդիսավոր երթը:
Տոնական միջոցառումն ավարտվեց զորամասի ակումբում, որտեղ ծառայողները ոստիկանությանը նվիրված ֆիլմ դիտեցին:

Полиции Армении - 101 год
Сегодня, 16 апреля, Полиция Армении отмечает свой профессиональный праздник. Полиция Армении всегда находится там, где граждане нуждаются в ее помощи. Об этом начальник полиции Валерий Осипян заявил сегодня на торжественном заседании, посвященном Дню полиции.
Как отметил Осипян, силовое ведомство сегодня, помимо охраны общественного порядка и безопасности, несет боевое дежурство на границе. Он убежден, что полиция шагает в ногу со временем, находясь в процессе постоянного усовершенствования, и, что самое главное, рядом с народом.
"Наша сверхзадача – это охрана общественного порядка, обеспечение безопасности и прав человека. А самая важная оценка – это доверие общества к полиции", - сказал Осипян.
Он заверил, что возглавляемое им ведомство сделает все возможное, чтобы не разочаровать людей, не отступать в борьбе с коррупцией и другими порочными явлениями, пишет Спутник.
"Оценивая достижения, мы, вместе с тем, видим свои недостатки. И делаем все для их скорейшего устранения. Убежден, что мы сможем укрепить доверие общества к нам. Мы будем идти по пути постоянного реформирования", - пообещал глава полиции.