ԵԱ. Լիլիթ Մկրտչյանը և Մարիա Գևորգյանը հաղթել են
Թուրքիայում ընթացող շախմատի կանանց Եվրոպայի անհատական առաջնության 6-րդ տուրում Լիլիթ Մկրտչյանը և Մարիա Գևորգյանը հաղթել են, Աննա Սարգսյանն ու Սիրանուշ Ղուկասյանը պարտություն են կրել, իսկ Էլինա Դանիելյանը սպիտակ խաղաքարերով միավորը կիսել է ուկրաինացի Աննա Ուշենինայի հետ:
Հայաստանի հավաքականի առաջին համար Էլինա Դանիելյանը վաստակել է 4.5 միավոր և կես միավոր է հետ միանձնյա առաջատար Ալինա Կաշլինսկայայից (Ռուսաստան): Լիլիթ Մկրտչյանն ունի 4 միավոր, իսկ Աննա Սարգսյանը, Սիրանուշ Ղուկասյանը և Մարիա Գևորգյանը՝ 3-ական:

ЧЕ по шахматам: Лилит Мкртчян и Мария Геворгян победили
В 6-м туре продолжающегося в Турции индивидуального чемпионата Европы по шахматам среди женщин Лилит Мкртчян и Мария Геворгян одержали победы, а Анна Саргсян и Сирануш Гукасян потерпели поражение. Элина Даниелян, играя белыми, поделила очко с украинкой Анной Ушениной. Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
Первый номер сборной Армении Элина Даниелян набрала 4.5 очка и на пол-очка отстает от единоличного лидера Алины Кашлинской (Россия). Лилит Мкртчян набрала 4 очка, а Анна Саргсян, Сирануш Гукасян и Мария Геворгян – по 3.