Փաշինյանն ու Պուտինը կհանդիպեն ապրիլի 29-ին Ղազախստանում. Մատվիենկո
ՌԴ Դաշնության խորհրդի խոսնակ Վալենտինա Մատվիենկոն հայտնել է, որ Ռուսաստանի և Հայաստանի ղեկավարներ Վլադիմիր Պուտինը և Նիկոլ Փաշինյանը կարող են երկկողմ հանդիպում անցկացնել Եվրասիական տնտեսական միության Բարձրագույն խորհրդի շրջանակում, որը մայիսի 29-ին տեղի կունենա Ղազախստանում, տեղեկացնում է ՏԱՍՍ-ը:
«ՌԴ-ի և Հայաստանի քաղաքական փոխգործակցությունը շատ կառուցողական, դինամիկ ընթացք ունի: Մեր երկրների ղեկավարներն անցյալ տարի հանդիպել են յոթ անգամ, նրանք մշտական շփման մեջ են, հեռախոսազրույցներ են անցկացնում:
Մայիսի 29-ին հանդիպում է լինելու ԵԱՏՄ-ի Բարձրագույն խորհրդի շրջանակում, որը տեղի կունենա Ղազախստանում, իսկ հոկտեմբերի 1-ին նույնպիսի միջոցառում է լինելու Երևանում, որտեղ նույնպես մեր երկրների ղեկավարները հանդիպում անցկացնելու հնարավորություն կունենան»,- հայտարարել է Մատվիենկոն Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի հետ կայացած հանդիպմանը:
Բացի այդ, Մատվիենկոն հստակեցրեց, որ ապրիլի 30-ին աշխատանքային այցով Հայաստան կժամանի Դմիտրի Մեդվեդևը:

Пашинян и Путин встретятся 29 мая в Казахстане: Матвиенко
Лидеры России и Армении 29 мая проведут встречу на полях заседания Высшего совета Евразийского экономического союза. Как передает ТАСС, об этом в пятницу сообщила спикер Совета Федерации Валентина Матвиенко на встрече с председателем парламента Армении Араратом Мирзояном.
"Лидеры наших государств в прошлом году встречались семь раз, они находятся в постоянном контакте, - сказала она. - 29 мая у них будет встреча на полях Высшего совета Евразийского экономического союза, который будет проходить в Казахстане".
Спикер напомнила, что 1 октября "такое же мероприятие будет проходить в Ереване", у лидеров стран будет возможность встретиться еще раз. Кроме того, уточнила Матвиенко, 30 апреля Армению с рабочим визитом посетит премьер-министр РФ Дмитрий Медведев.
Кроме того, уточнила Матвиенко, 30 апреля Армению с рабочим визитом посетит премьер-министр РФ Дмитрий Медведев.