Հետևողական լինենք, որ պատմությունը չկրկնի նրա սխալները. Մակրոնը Հայոց ցեղասպանության կապակցությամբ գրառում է կատարել
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը Հայոց ցեղասպանության 104-րդ տարելիցի կապակցությամբ թվիթերյան իր միկրոբլոգում հետևյալ գրառումն է կատարել.
«Ապրիլի 24-ին մենք պաշտոնապես ոգեկոչում ենք Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը, որպեսզի հիշենք, որ մարդն ընդունակ է վատագույնին, երբ մոռանում է, թե ինչն է իրեն կապում իր հարևանի հետ, և որպեսզի հետևողական լինենք, որ պատմությունը չկրկնի նրա սխալները»:

"Человек способен на худшее, когда забывает, что связывает его с ближним": Макрон сделал запись о Геноциде армян
Президент Франции Эммануэль Макрон накануне, 24 апреля, по случаю 104-й годовщины Геноцида армян в Османской империи сделал запись в своем микроблоге в Twitter, передает Panorama.am.
"24 апреля мы официально чтим память жертв Геноцида армян – чтобы помнить, что человек способен на худшее, когда забывает, что связывает его с ближним, и чтобы проявить последовательность для исключения повторов ошибок в истории", – написал Макрон.
Президент Эммануэль Макрон 10 апреля подписал указ о провозглашении 24 апреля во Франции национальным днем памяти жертв Геноцида армян.