Նեթանյահուն հայտարարել է Գազայի զինյալների դեմ հարվածները շարունակելու մասին
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հայտնել է, որ Գազայի հատվածում պաղեստինցի զինյալների դեմ արշավն ավարտված չէ և հրեական պետությունը պատրաստվում է դրա շարունակությանը, տեղեկացնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
Անցած գիշեր կողմերը դադարեցրել են հարվածների երկօրյա փոխանակումը, որը չորս իսրայելցու և քսանհինգ պաղեստինցու կյանք է խլել։
«Արշավն ավարտված չէ, այն պահանջում է համբերություն և խորաթափանցություն։ Մենք պատրասվում ենք շարունակել։ Մեր նպատակն է եղել և մնում խաղաղության և անվտանգության ապահովումը հարավի բնակիչների համար»,- ասվում է Նեթանյահուի հայտարարությունում։
Հրադադարի մասին պայմանավորվածությունները, որոնք ենթադրաբար ձեռք էին բերվել Եգիպտոսի միջնորդությամբ, մամլո ամփոփագրում չեն հիշատակվել։
Նեթանյահուի խոսքով՝ զինված դիմակայության հերթական փուլի ընթացքում պաղեստինցի զինյալներին ծանր վնաս է հասցվել։
«Վերջին երկու օրերին մենք մեծ ուժով հարվածել ենք ՀԱՄԱՍ-ին և «Իսլամական ջիհադին», ռմբակոծել ավելի քան 350 թիրախ, գրոհել ահաբեկչության առաջնորդների և ակտիվիստների վրա, փլուզել ահաբեկչական ամրությունները»,- ասել է նա։

Нетаньяху заявил о подготовке к продолжению кампании против боевиков Газы
Премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху заявил, что кампания против палестинских боевиков в секторе Газа не завершена и еврейское государство готовится к ее продолжению.
Минувшей ночью стороны прекратили почти двухдневный обмен ударами, унесший жизни четырех израильтян и 25 палестинцев, передает ''РИА Новости''
"Кампания не завершена, она требует терпения и рассудительности. Мы готовимся к продолжению. Нашей целью было и остается обеспечение мира и безопасности жителям юга", - говорится в заявлении главы кабинета.
Договоренности о перемирии, которые предположительно были достигнуты при посредничестве Египта, в пресс-релизе упомянуты не были.
По словам Нетаньяху, в ходе очередного раунда вооруженного противостояния палестинским боевикам был нанесен тяжелый урон.
"За последние два дня мы с большой силой ударили по ХАМАС и "Исламскому джихаду", разбомбили свыше 350 целей, атаковали лидеров и активистов террора, разрушили террористические цитадели", - сказал он.