Հայաստանից Օմսկ ուղևորվող ավտոբուսը կողաշրջվել է Ստավրոպոլում
Հայաստանից Օմսկ ուղևորվող ավտոբուսը կողաշրջվել է Ստավրոպոլի մայրուղում, որի հետևանքով երեք մարդ է տուժել: Այս մասին հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում կատարելով մարզում ԱԻՆ-ի գլխավոր վարչության մամուլի ծառայությանը:
Վարչության տվյալների համաձայն՝ վթարը տեղի է ունեցել կիրակի առավոտյան: «Միներալնիե Վոդի-Կոչուբեյ ավտոճանապարհի 257-րդ կմ-ի վրա Երևանից Օմսկ ուղևորվող Nissan Elgrand մակնիշի միկրոավտոբուսը կողաշրջվել է անվադողի վնասման պատճառով: Միկրոավտուբուսում գտնվել է ութ մարդ (բոլորը չափահասներ). տուժել է երեք մարդ»,-ասվում է լրագրողների տարածած հաղորդագրության մեջ:
Տուժածները տեղափոխվել են հիվանդանոց: Նախնական տվյալներով՝ նրանք ստացել են թեթև վնասվածքներ. զոհեր չկան: Բոլոր տուժածները ՀՀ քաղաքացիներ են: ՃՏՊ-ի վայրում աշխատում են արտակարգ ծառայությունների ներկայացուցիչները:
ՆԳՆ-ի գլխավոր վարչության տվյալների համաձայն՝ «ավտոմեքենայի վարորդին չի հաջողվել կառավարել մեքենան, որի հետևանքով միկրոավտոբուսը կողաշրջվել է: Նախնական վարկածներից մեկի համաձայն՝ վթարի պատճառ են հանդիսացել ձմեռային անվադողերը»,-ասել են վարչությունում՝ հավելելով, որ այժմ որոշվում է ուղևորներին նշանակետին հասցնելու հարցը:
Վարչությունում նաև նշել են, որ երեք տուժածները, բժիշկների որոշման համաձայն, որոշ ժամանակ կմնան հիվանդանոցում, սակայն նրանց կյանքին ոչինչ չի սպառնում: Մյուս ուղևորներին տեղափոխելու համար Հայաստանից մեկնել է մեկ ուրիշ ավտոմեքենա, որով նրանք կտեղափոխվեն՝ նախնական երթուղու համաձայն:

Автобус из Армении опрокинулся на трассе в Ставрополье
Автобус, следовавший из Армении в Омск, опрокинулся на трассе в Ставрополье, в результате три человека получили травмы. Об этом сообщает в воскресенье пресс-служба ГУ МЧС по краю, передает ''ТАСС''.
По данным ведомства, авария произошла в Советском городском округе в районе населенного пункта Нины утром в воскресенье. "На 257-м км автодороги Минеральные Воды - Кочубей микроавтобус Nissan Elgrand, следовавший из Еревана в Омск, в результате повреждения колеса опрокинулся на правый бок. В микроавтобусе находились восемь человек (взрослые), из них пострадали три человека", - говорится в сообщении, распространенном журналистам.
Пострадавшие направлены на обследование в больницу, по предварительным данным, они получили легкие ушибы мягких тканей, погибших нет. Все пострадавшие являются гражданами Армении. На месте ДТП работают представители экстренных служб.
По уточенным данным регионального ГУ МВД, "водитель автомобиля не справился с управлением и допустил его опрокидывание". "По одной из первоначальных версии, данному ДТП сопутствовало использование на автомобиле зимней резины", - сказали в ведомстве, добавив, что сейчас решается вопрос о направлении пассажиров по маршруту следования.
В главке добавили, что трое пострадавших, по решению медиков, на некоторое время останутся в стационаре, однако тяжелых травм, как и угрозы жизни пострадавшим, нет. За пассажирами, не пострадавшими в ДТП, выехал другой автомобиль из Армении, они будут направлены далее по пути следования.