Մեկնարկել է Նիկոլ Փաշինյանի այցը Լյուքսեմբուրգ
Մեկնարկել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակության այցը Լյուքսեմբուրգ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, Նիկոլ Փաշինյանի պատվիրակության կազմում են ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը, վարչապետի գլխավոր խորհրդական Արսեն Գասպարյանը, վարչապետի օգնական Հրաչյա Թաշչյանը։
Այցի շրջանակում վարչապետը հանդիպում կունենա Լյուքսեմբուրգի կառավարության ղեկավար Քսավյե Բեթելի հետ: Նախ տեղի կունենա երկու երկրների վարչապետների առանձնազրույցը, այնուհետև հանդիպումը կշարունակվի ընդլայնված կազմով:
Լյուքսեմբուրգի Պատգամավորների պալատի նախագահ Ֆերնանդ Էտգենի անունից ի պատիվ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կտրվի ճաշ, որից հետո վարչապետը հանդիպում կունենա Լյուքսեմբուրգի Պատգամավորների պալատի պատգամավորների հետ:
Օրվա երկրորդ կեսին վարչապետը կմեկնի Բրյուսել: Եվրոպական խորհրդի շենքում Նիկոլ Փաշինյանը կմասնակցի Արևելյան գործընկերության տասնամյակին նվիրված պաշտոնական ընթրիքին, որը կտրվի Եվրոպական խորհրդի նախագահ Դոնալդ Տուսկի անունից:

Начался визит Никола Пашиняна в Люксембург
Начался визит возглавляемой премьер-министром Армении Николом Пашиняном делегации в Люксембург. Как передает ''Арменпресс'', в составе делегации - министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян, главный советник премьер-министра Арсен Гаспарян, помощник премьер-министра Грачья Ташчян.
В рамках визита премьер-министр встретится с главой правительства Люксембурга Ксавье Бетелем. Сначала состоится личная беседа премьер-министров обеих стран, затем встреча продолжится в расширенном составе.
От имени председателя Палаты Депутатов Люксембурга Фернанда Этгена в честь премьер-министра Никола Пашиняна будет дан обед, после чего премьер-министр встретится с депутатами Палаты Депутатов Люксембурга.
Во второй половине дня премьер-министр выедет в Брюссель. В здании Европейского совета Никол Пашинян примет участие в официальном ужине, посвященном десятилетию Восточного партнерства, который будет дан от имени председателя Европейского совета Дональда Туска.