Սոչիում մայիսի 14-ին Պոմպեոյի հետ Լավրովի բանակցությունների ծրագիրը չի փոխվել. Զախարովա
Մայիսի 14-ին Սոչիում ՌԴ և ԱՄՆ արտաքին գերատեսչությունների ղեկավարներ Սերգեյ Լավրովի և Մայք Պոմպեոյի  բանակցությունների ծրագրում  փոփոխություններ նախատեսված չեն՝ չնայած ամերիկացի պետքարտուղարի այցի մոսկովյան մասի չեղարկմանը: NEWS.am-ի տեղեկացմամբ, ՏԱՍՍ-ին այս մասին հաղորդել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
«Սոչիում նախարարների բանակցությունների վերաբերյալ փոփոխություններ չկան», -նշել են ՌԴ ԱԳՆ-ում:
Մայիսի 13-ին ծրագրված էր Պոմպեոյի  այցը Մոսկվա, որտեղից նա պետք է մեկներ  Սոչիի Լավրովի հետ հանդիպմանը, սակայն ԱՄՆ պետքարտուղարը չեղյալ է հայտարարել Ռուսաստանի մայրաքաղաք այցը`Եվրամիության ներկայացուցիչների հետ Բրյուսելում Իրանի միջուկային գործարքի վերաբերյալ հանդիպմանը մասնակցելու համար: Փոխարտգործնախարար Սերգեյ Ռյաբկովը հայտնել է, որ այդ բանակցություններից հետո Պոմպեոն անմիջապես կմեկնի Սոչի:

Захарова: ''программа переговоров Лаврова с Помпео в Сочи 14 мая не изменилась''
Изменений в программе переговоров глав внешнеполитических ведомств России и США Сергея Лаврова и Майкла Помпео 14 мая в Сочи не предусмотрено, несмотря на отмену московской части визита американского госсекретаря. Как передает ТАСС, об этом сообщила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.
"Изменений по министерским переговорам в Сочи нет", - отметили в российском внешнеполитическом ведомстве.
На 13 мая был запланирован визит Помпео в Москву, откуда он должен был отправиться на встречу с Лавровым в Сочи, однако госсекретарь США отменил посещение российской столицы, чтобы принять участие во встрече по иранской ядерной сделке в Брюсселе с представителями ЕС. Как сообщил ТАСС заместитель министра иностранных дел РФ Сергей Рябков, Помпео после этих переговоров сразу поедет в Сочи.