Նիկոլ Փաշինյանը Պեկինում Ասիական քաղաքակրթությունների երկխոսության համաժողովին հանդես կգա ելույթով
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ մայիսի 14-16-ն աշխատանքային այցով կմեկնի Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն: Այցի շրջանակում նախատեսված է վարչապետի հանդիպումը ՉԺՀ նախագահ Սի Ծինփինի հետ: Վարչապետ Փաշինյանն աշխատանքային ճաշի շրջանակում հայ-չինական հարաբերությունների հետագա զարգացմանն ուղղված հարցերը կքննարկի նաև ՉԺՀ պետական խորհրդի նախագահ (վարչապետ) Լի Քեցյանի հետ:
Վարչապետը Պեկինում կմասնակցի Ասիական քաղաքակրթությունների երկխոսության համաժողովին, որտեղ հանդես կգա ելույթով:
ՀՀ վարչապետն ու տիկին Աննա Հակոբյանը ներկա կլինեն նաև համաժողովի գալա համերգին, որը տեղի կունենա Պեկինի Ազգային օլիմպիական մարզադաշտում: Համերգի ընթացքում ելույթով հանդես կգա Հայաստանի պարարվեստի «Բարեկամություն» պետական համույթը:

В Пекине Никол Пашинян выступит с речью на конференции "Диалог азиатских цивилизаций"
Премьер-министр Армении Никол Пашинян вместе с супругой Анной Акопян 14-16 мая с рабочим визитом посетит Китайскую Народную Республику. В рамках визита запланирована встреча премьер-министра Армении с председателем КНР Си Цзиньпинем. Вопросы дальнейшего развития армяно-китайского сотрудничества будут также обсуждены в рамках рабочего обеда с премьером Государственного совета КНР Ли Кэцяном.
В Пекине премьер-министр примет участие в конференции "Диалог азиатских цивилизаций", на которой выступит с речью.
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян и госпожа Анна Акопян будут присутствовать на гала-концерте конференции, который состоится на Национальном олимпийском стадионе Пекина. В ходе гала-концерта запланировано выступление армянского государственного танцевального ансамбля "Дружба".