Նիկոլ Փաշինյանը Պեկինում Ասիական քաղաքակրթությունների երկխոսության համաժողովին հանդես կգա ելույթով
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ մայիսի 14-16-ն աշխատանքային այցով կմեկնի Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն: Այցի շրջանակում նախատեսված է վարչապետի հանդիպումը ՉԺՀ նախագահ Սի Ծինփինի հետ: Վարչապետ Փաշինյանն աշխատանքային ճաշի շրջանակում հայ-չինական հարաբերությունների հետագա զարգացմանն ուղղված հարցերը կքննարկի նաև ՉԺՀ պետական խորհրդի նախագահ (վարչապետ) Լի Քեցյանի հետ:
Վարչապետը Պեկինում կմասնակցի Ասիական քաղաքակրթությունների երկխոսության համաժողովին, որտեղ հանդես կգա ելույթով:
ՀՀ վարչապետն ու տիկին Աննա Հակոբյանը ներկա կլինեն նաև համաժողովի գալա համերգին, որը տեղի կունենա Պեկինի Ազգային օլիմպիական մարզադաշտում: Համերգի ընթացքում ելույթով հանդես կգա Հայաստանի պարարվեստի «Բարեկամություն» պետական համույթը:

Nikol Pashinyan and his Spouse Anna Hakobyan to Pay Working Visit to the People’s Republic of China
On May 14-16, 2019, accompanied by his spouse Anna Hakobyan, Prime Minister Nikol Pashinyan will travel to China on a working visit.
During his visit, the Prime Minister is scheduled to meet with President of the People’s Republic of China Xi Jinping. Prime Minister Pashinyan will next discuss development of Armenian-Chinese relations with PRC State Council President (Prime Minister) Li Keqiang at a working dinner.
The Premier will attend the Conference on Dialogue of Asian Civilizations in Beijing, at which he will deliver a speech. On the margins of the Conference, the Prime Minister of Armenia and Mrs. Anna Hakobyan will attend a gala concert at the National Olympic Stadium in Beijing. “Barekamutyun,” the Armenian State Dance Ensemble, will perform during the concert.