Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արկադի Տեր-Թադևոսյանի ծննդյան 80-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 22-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Արցախի հերոս, գեներալ-մայոր Արկադի Տեր-Թադևոսյանին՝ ծննդյան 80-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ:
«Հարգարժա՛ն Արկադի Հովհաննեսի,
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ հիշարժան հոբելյանի՝ ծննդյան 80-ամյակի կապակցությամբ։
Արցախում, մայր Հայաստանում և սփյուռքում չկա մեկը, ով ծանոթ չլինի ձեր անցած փառավոր ուղուն, ձեր բարձր մարդկային որակներին ու սկզբունքայնությանը:
Անգնահատելի է Ձեր ավանդն Արցախյան ազատամարտում և մեր փառավոր հաղթանակների կերտման գործում: Այսօր էլ Դուք շարունակում եք ծառայել հայրենիքին, ակտիվ դերակատարություն ունենալ մատաղ սերնդի ռազմահայրենասիրական դաստիարակության գործում:
Հարգելի՛ պարոն գեներալ, թանկագի՛ն Կոմանդոս, մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ նշանակալի տարեդարձի կապակցությամբ և մաղթում քաջառողջություն, երջանկություն, մեծագույն հաջողություններ ու ամենայն բարիք Ձեզ, Ձեր ընտանիքին ու հարազատներին»:

Президент Арцаха направил поздравительное послание Командосу
22 мая президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание Герою Арцаха, генерал-майору Аркадию Тер-Тадевосяну по случаю его 80-летнего юбилея.
"Уважаемый Аркадий Ованнесович!
От имени народа, властей Арцаха и от себя лично сердечно поздравляю Вас с замечательным юбилеем - 80-летием!
В Арцахе, Армении и Диаспоре нет человека, кто не был бы знаком с пройденным Вами славным путем, Вашими высокими человеческими качествами и принципиальностью.
Неоценим Ваш вклад в арцахскую войну и наши славные победы. Вы и сегодня продолжаете служить родине, принимаете активное участие в деле военно-патриотического воспитания подрастающего поколения.
Уважаемый господин генерал, дорогой Командос! Вновь поздравляю Вас со знаменательным юбилеем и желаю крепкого здоровья, больших успехов и всех благ Вам, Вашей семье, родным и близким!"