Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արկադի Տեր-Թադևոսյանի ծննդյան 80-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 22-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Արցախի հերոս, գեներալ-մայոր Արկադի Տեր-Թադևոսյանին՝ ծննդյան 80-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ:
«Հարգարժա՛ն Արկադի Հովհաննեսի,
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ հիշարժան հոբելյանի՝ ծննդյան 80-ամյակի կապակցությամբ։
Արցախում, մայր Հայաստանում և սփյուռքում չկա մեկը, ով ծանոթ չլինի ձեր անցած փառավոր ուղուն, ձեր բարձր մարդկային որակներին ու սկզբունքայնությանը:
Անգնահատելի է Ձեր ավանդն Արցախյան ազատամարտում և մեր փառավոր հաղթանակների կերտման գործում: Այսօր էլ Դուք շարունակում եք ծառայել հայրենիքին, ակտիվ դերակատարություն ունենալ մատաղ սերնդի ռազմահայրենասիրական դաստիարակության գործում:
Հարգելի՛ պարոն գեներալ, թանկագի՛ն Կոմանդոս, մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ նշանակալի տարեդարձի կապակցությամբ և մաղթում քաջառողջություն, երջանկություն, մեծագույն հաջողություններ ու ամենայն բարիք Ձեզ, Ձեր ընտանիքին ու հարազատներին»:

President of Artsakh Congratulates Major-General Arkady Ter-Tadevosyan on His 80th Jubilee
On 22 May Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory address to Hero of Artsakh, major-general Arkady Ter-Tadevosyan on the occasion of his 80th jubilee.
"Respected Mr. Ter-Tadevosyan,
On behalf of the Artsakh people, authorities and myself personally I extend my cordial congratulations to You on this memorable jubilee - 80th birthday anniversary.
Everyone in Artsakh, Armenia, and the Diaspora is familiar with your glorious path, high human qualities and principality.
Your contribution to the Artsakh liberation struggle and carving our glorious victories is invaluable. Today You continue to render services to the Motherland, taking active part in military-patriotic upbringing of the younger generation.
Respected Mr. General, dear Comandos, I once again congratulate You on this significant anniversary wishing robust health, happiness, greatest success and all the best to You, Your family and relatives."