Արցախի Հադրութի շրջանի վարչակազմը նոր ղեկավար ունի
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 25-ին հաստատել է Կառավարության որոշում, համաձայն որի՝ Իվան Ավանեսյանն ազատվել է Հադրութի շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնից՝ իր դիմումի համաձայն:
Նախագահ Սահակյանը հաստատել է Կառավարության մեկ այլ որոշում, համաձայն որի՝ Կամո Պետրոսյանը նշանակվել է Հադրութի շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնում:
Նույն օրը Բակո Սահակյանն այցելել է Հադրութ քաղաք և շրջվարչակազմի աշխատակիցներին ու պատասխանատուներին ներկայացրել Կամո Պետրոսյանին ` նրան մաղթելով արդյունավետ աշխատանք:

Президент Арцаха представил нового руководителя Гадрутского района
25 мая президент Республики Арцах Бако Саакян утвердил решение правительства об освобождении Ивана Аванесяна от должности руководителя администрации Гадрутского района по собственному заявлению.
Бако Саакян утвердил другое решение правительства, согласно которому Камо Петросян назначен на должность руководителя администрации Гадрутского района.
В тот же день Бако Саакян посетил город Гадрут и представил сотрудникам и ответственным работникам райадминистрации Камо Петросяна, пожелав ему плодотворной работы.