Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Հենրիխ Մխիթարյանի հետ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Հայաստանի ազգային հավաքականի և Լոնդոնի «Արսենալ»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի հետ: Այս մասին վարչապետը գրառում է կատարել ֆեյսբուքյան իր էջում, մասնավորպես նշելով.
«Նուր-Սուլթանից վերադառնալով՝ հեռախոսազրույց ունեցա Հենրիխ Մխիթարյանի հետ և զորակցությունս հայտնեցի՝ «Արսենալ»-«Չելսի» այսօրվա խաղից առաջ, որին Հենրիխը չի կարողանա մասնակցել Բաքվի ռասիստական դիրքորոշման պատճառով։
Հենրիխին ասացի, որ հիանում ենք իրենով և հպարտանում։ Ամբողջ հոգով և ամբողջ սրտով իր հետ ենք ու իր կողքին»։

"Я сказал Генриху, что восхищаюсь им": Пашинян поддержал Мхитаряна
Премьер-министр Армении Никол Пашинян по возращении из Астаны провел телефонную беседу с полузащитником "Арсенала" Генрихом Мхитаряном и выразил ему поддержку. Как передает News.am, об этом Пашинян сообщил на своей странице в Фейсбук.
"По возвращении из Астаны поговорил по телефону с Генрихом Мхитаряном  и выразил ему поддержку перед матчем "Арсенал"-"Челси", в котором Генрих не может участвовать из-за расистской позиции Баку. Я сказал Генриху, что восхищаюсь им и горжусь. Всей душой и сердцем мы с ним", - написал Пашинян.
Напомним, что сегодня, 29 мая, "Арсенал" встретится с "Челси" в финале Лиги Европы, который пройдет в Баку. Генрих Мхитарян эту игру пропускает, отказавшись ехать в Баку из-за недостаточных гарантий безопасности.