Երբ Միխայիլ Գալուստյանը կդառնա Ռուսաստանի նախագահ, դրանից հետո կխոսենք. Սահակաշվիլի
Վրաստանի նախկին նախագահ, Օդեսայի նախկին նահանգապետ Միխեիլ Սաhակաշվիլին ուկրաինական «Наш» հեռուստաալիքի եթերում հայտնել է, թե որ պարագայում Մոսկվան և Կիևը կկարողանան բանակցություններ վարել:
Ինչպես փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն` Սահակաշվիլին տեղեկացրել է, որ Կիև ժամանելուն պես իրեն դիմավորել են ռուս լրագրողները, որոնք ցանկանում էին իրեն մի քանի հարց տալ Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկիի մասին:
«Ես ասում եմ՝ ընկերներ, դուք ունեք ընկեր Գալուստյանին »,- ասել է Սահակաշվիլին՝ հավելելով, որ երկխոսությունը հնարավոր կդառնա, երբ Միխայիլ Գալուստյանն առաջադրվի ՌԴ նախագահական ընտրություններին։

Саакашвили заявил о готовности вести переговоры с Галустяном
Бывший президент Грузии Михаил Саакашвили в эфире телеканала "Наш" рассказал, при каком условии Москва и Киев смогут вести переговоры, передает ''РИА Новости''.
Он сообщил, что по прибытии в Киев его встретили российские журналисты, которые хотели задать ему несколько вопросов о президенте Украины Владимире Зеленском.
"Я говорю: "Ребята, у вас есть товарищ Галустян", - заявил Саакашвили. Он добавил, что диалог станет возможен, когда комедийный артист пойдет в президенты и народ за него проголосует.