Մենք բավարար չափով Իսկանդերներ ունենք, բայց հուսով ենք, որ էլի ինչ-որ բան կստանանք. Փաշինյան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությանը տված հարցազրույցում հայտնել է, որ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպման ժամանակ քննարկել է զենքի մատակարարման հարցը:
«Մենք լավ համագործակցում ենք ռազմատեխնիկական ոլորտում և, իհարկե, ունենք որոշակի պայմանավորվածություններ: Ես կարծում եմ, որ այս ոլորտում մեր հարաբերությունները զարգանում են համակարգված»,- ասել է Փաշինյանը:
Պատասխանելով հարցին, թե արդյոք հանդիպման ժամանակ քննարկվել է Երևանին նոր «Իսկանդեր» համակարգերի մատակարարելու հարցը, ՀՀ վարչապետն ասել է. « Մենք  բավարար չափով «Իսկանդերներ» ունենք, բայց հուսով ենք, որ էլի ինչ-որ բան կստանանք: Ոչ փոքր բան»։

Armenia Has Sufficient Amount of Iskander Missiles: Nikol Pashinyan
Armenia's Prime Minister Nikol Pashinyan says he has discussed the issue of arms supplies at Thursday’s meeting with Russian President Vladimir Putin.
"We have good cooperation in military-technical sphere and, of course, we have some arrangements. And I believe our relations in this field are developing in a coordinated manner," he told RIA Novosti Russian news agency, Panorama.am reports.
Asked whether the issue of supplying more Russian-made Iskander missiles to Armenia has been discussed at the meeting, Pashinyan said: "We have a sufficient amount of Iskander missiles, but we hope to get something else, not small."