Մենք բավարար չափով Իսկանդերներ ունենք, բայց հուսով ենք, որ էլի ինչ-որ բան կստանանք. Փաշինյան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությանը տված հարցազրույցում հայտնել է, որ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպման ժամանակ քննարկել է զենքի մատակարարման հարցը:
«Մենք լավ համագործակցում ենք ռազմատեխնիկական ոլորտում և, իհարկե, ունենք որոշակի պայմանավորվածություններ: Ես կարծում եմ, որ այս ոլորտում մեր հարաբերությունները զարգանում են համակարգված»,- ասել է Փաշինյանը:
Պատասխանելով հարցին, թե արդյոք հանդիպման ժամանակ քննարկվել է Երևանին նոր «Իսկանդեր» համակարգերի մատակարարելու հարցը, ՀՀ վարչապետն ասել է. « Մենք  բավարար չափով «Իսկանդերներ» ունենք, բայց հուսով ենք, որ էլի ինչ-որ բան կստանանք: Ոչ փոքր բան»։

"Мы надеемся получить кое-что еще. Немаленькое": Пашинян обсудил с Путиным вопрос поставок оружия
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в интервью РИА Новости заявил, что в ходе встречи с российским лидером Владимиром Путиным обсудил вопрос поставок оружия.
"Мы хорошо сотрудничаем в военно-технической сфере и, конечно, у нас есть кое-какие договоренности. И я думаю, наши отношения в этой отрасли развиваются планомерно",- сказал Пашинян.
Отвечая на вопрос, обсуждался ли в ходе встречи вопрос поставок Еревану новых комплексов "Искандер", Пашинян сказал, что их у Армении достаточно.
"У нас достаточно "Искандеров". Но мы надеемся получить кое-что еще. Немаленькое", - отметил премьер-министр Армении.