Փաշինյանը շնորհավորել է Թերեզա Մեյին Մեծ Բրիտանիայի Թագուհու ծննդյան օրվա առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության վարչապետ Թերեզա Մեյին Միացյալ Թագավորության Ազգային տոնի՝ Թագուհու ծննդյան օրվա առթիվ, որում, մասնավորապես, ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Միացյալ Թագավորության Ազգային տոնի՝ Թագուհու ծննդյան օրվա առթիվ՝ մաղթելով բրիտանացի բարեկամ ժողովրդին խաղաղություն և հետագա առաջընթաց։
Ուրախ եմ արձանագրել, որ սերտ պատմական կապերի վրա խարսխված մեր հարաբերություններն այսօր զարգանում են բարեկամության և փոխադարձ հար­գանքի մթնոլորտում: Հայաստանը մեծապես կարևորում է Միացյալ Թագավո­րու­թյան հետ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում փոխ­գոր­ծակ­ցության ընդլայնումը: Վստահորեն կարող եմ ասել, որ առկա են բոլոր անհրա­ժեշտ նախադրյալները հայ-բրիտանական փոխշահավետ համագոր­ծակ­ցու­թյունը որա­կապես նոր մակարդակի բարձրացնելու և արդյունավետ ծրագրերով համալրելու համար»:

Никол Пашинян поздравил Терезу Мэй по случаю Официального дня рождения королевы
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии Терезе Мэй по случаю Национального праздника Великобритании - Официального дня рождения королевы.
"Сердечно поздравляю Вас с Национальным праздником Соединенного Королевства - Официальным днем рождения королевы. Желаю дружественному народу Великобритании мира и дальнейшего прогресса.
Рад отметить, что основанные на тесных исторических связях наши отношения сегодня развиваются в атмосфере дружбы и взаимного уважения. Армения придает большое значение расширению сотрудничества с Великобританией во всех сферах, представляющих взаимный интерес. Могу с уверенностью сказать, что имеются все необходимые предпосылки для поднятия армяно-британского взаимовыгодного сотрудничества на качественно новый уровень и реализации эффективных программ".