Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հյուրընկալել է Համայն Բելառուսի Պատրիարքական Էկզարխ միտրոպոլիտ Պավելին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հյուրընկալել է Համայն Բելառուսի Պատրիարքական Էկզարխ, Մինսկի և Զասլավի միտրոպոլիտ Նորին Սրբազնություն Պավելի գլխավորած պատվիրակությանը, որը Երևան է ժամանել Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հրավերով:
Ողջունելով Միտրոպոլիտ Պավելի այցը Հայաստան՝ Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ այն լավ հնարավորություն է քննարկելու եկեղեցիների և ժողովուրդների միջև բարեկամական հարաբերությունների հետագա ամրապնդմանը վերաբերող հարցեր: Վարչապետի խոսքով՝ Հայաստանին ու Բելառուսին միմյանց են կապում բազմադարյա պատմամշակութային կապերը, որոնց պահպանման գործում մեծ է նաև եկեղեցիների դերը:
Մինսկի և Զասլավի միտրոպոլիտ Պավելը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար ու նշել, որ հայ և բելառուս ժողովուրդները միմյանց նկատմամբ տածում են ջերմ և անկեղծ վերաբերմունք: Նրա խոսքով՝ իրենց խնդիրն է պահպանել ու զարգացնել այդ հարաբերությունները, այդ թվում՝ հոգևոր արժեքների ամրապնդման ու տարածման միջոցով:
Հանդիպման ընթացքում արծարծվել են նաև քրիստոնեական արժեքների ու ավանդույթների ամրապնդմանը, երկկողմ պատմամշակութային հարաբերություններին վերաբերող հարցեր:

Никол Пашинян принял митрополита Минского и Заславского, Патриаршего Экзарха всея Беларуси Павла
Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял митрополита Минского и Заславского, Патриаршего Экзарха всея Беларуси Павла, прибывшего в Армению по приглашению Католикоса Всех Армян.
Приветствуя визит митрополита Павла в Армению, Никол Пашинян отметил, что это хорошая возможность обсудить вопросы дальнейшего укрепления дружественных отношений между церквями и народами. По словам премьер-министра, Армения и Беларусь связывают друг с другом многовековые историко-культурные связи, и велика роль церквей в их сохранении.
Митрополит Минский и Заславский Павел поблагодарил за теплый прием и отметил, что у армянского и белорусского народов теплое и искреннее отношение друг к другу. По его словам, их задача - сохранять и развивать эти отношения, в том числе путем укрепления и распространения духовных ценностей.
В ходе встречи также были затронуты вопросы укрепления христианских ценностей и традиций, а также двусторонние культурно-исторические связи.