Արցախի ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է Բարոնուհի Քերոլայն Քոքսին
Հունիսի 13-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության լորդերի պալատի անդամ բարոնուհի Քերոլայն Քոքսի գլխավորած պատվիրակությանը։
Մասիս Մայիլյանը բարձր է գնահատել Քերոլայն Քոքսի գործունեությունը՝ ուղղված միջազգային ասպարեզում Արցախի շահերի պաշտպանությանը, նշելով անկախության տարիների ընթացքում նրա անգնահատելի ներդրումն Արցախի ժողովրդի պայքարի գործում՝ հանուն իր գաղափարների և նպատակների իրականացման։
Հանդիպման ընթացքում արտաքին գործերի նախարարը ներկայացրել է ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման ներկա փուլը, անդրադարձել է Արցախի միջազգային ճանաչման և ապակենտրոնացված համագործակցության գործընթացի վերջին զարգացումներին: Տեղի է ունեցել նաև մտքերի փոխանակում՝ Արցախում իրականացվող մարդասիրական ծրագրերի հետ կապված մի շարք հարցերի շուրջ:

Глава МИД Арцаха принял баронессу Кэролайн Кокс
13 июня министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Масис Маилян принял делегацию во главе с членом Палаты лордов Соединённого Королевства Великобритании и Северной Ирландии баронессой Кэролайн Кокс.
Масис Маилян высоко оценил последовательную деятельность Кэролайн Кокс по защите интересов Арцаха на международной арене, отметив ее неоценимый вклад в борьбу народа Арцаха за свои идеалы и достижение поставленных целей за все годы независимости.
В ходе встречи министр иностранных дел представил нынешний этап урегулирования азербайджано-карабахского конфликта, коснулся последних развитий в процессе международного признания Арцаха и децентрализованного сотрудничества. Состоялся также обмен мнениями по ряду вопросов, касающихся осуществляемых в Арцахе гуманитарных программ.