Արցախի ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է Բարոնուհի Քերոլայն Քոքսին
Հունիսի 13-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության լորդերի պալատի անդամ բարոնուհի Քերոլայն Քոքսի գլխավորած պատվիրակությանը։
Մասիս Մայիլյանը բարձր է գնահատել Քերոլայն Քոքսի գործունեությունը՝ ուղղված միջազգային ասպարեզում Արցախի շահերի պաշտպանությանը, նշելով անկախության տարիների ընթացքում նրա անգնահատելի ներդրումն Արցախի ժողովրդի պայքարի գործում՝ հանուն իր գաղափարների և նպատակների իրականացման։
Հանդիպման ընթացքում արտաքին գործերի նախարարը ներկայացրել է ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման ներկա փուլը, անդրադարձել է Արցախի միջազգային ճանաչման և ապակենտրոնացված համագործակցության գործընթացի վերջին զարգացումներին: Տեղի է ունեցել նաև մտքերի փոխանակում՝ Արցախում իրականացվող մարդասիրական ծրագրերի հետ կապված մի շարք հարցերի շուրջ:

On June 13, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic) Masis Mayilian received a delegation led by member of the House of Lords of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland Baroness Caroline Cox.
Masis Mayilian highly appreciated Caroline Cox’s consistent efforts to advocate the interests of Artsakh in the international arena, noting her invaluable contribution to the struggle of the Artsakh people for its ideals and to the achievement of its goals throughout the years of independence.
During the meeting, the Foreign Minister briefed Caroline Cox on the current stage of the Azerbaijan-Karabakh conflict settlement, as well as touched upon the latest developments in the process of international recognition of Artsakh and decentralized cooperation. An exchange of views also took place on a range of issues related to the humanitarian programs being implemented in Artsakh.