Վարչապետ Փաշինյանը շնորհավորել է Իսլանդիայի վարչապետին Ազգային տոնի կապակցությամբ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Իսլանդիայի Հանրապետության վարչապետ Կատրին Յակոբսդոտիրին Իսլանդիայի Ազգային տոնի կապակցությամբ: Նիկոլ Փաշինյանի ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Իսլանդիայի ժողովրդին Իսլանդիայի Հանրապետության Ազգային տոնի կապակցությամբ։
Հայաստանը պատրաստակամ է զարգացնել Իսլանդիայի հետ երկխոսությունը բոլոր հնարավոր ուղղություններով և քայլեր ձեռնարկել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող նախաձեռնությունների իրականացման ուղղությամբ։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Իսլանդիայի բարեկամ ժողովրդին՝ բարօրություն և հետագա առաջընթաց»։

Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to Prime Minister of Iceland Katrín Jakobsdóttir on the National Holiday of the Republic of Iceland. The message reads, in part:
“I cordially congratulate you and the people of Iceland on the occasion of the National Holiday of the Republic of Iceland.
Armenia is prepared to develop a dialogue with Iceland in all possible areas and take steps to implement initiatives of mutual interest.
I wish you good health and every success, as well as prosperity and progress - to the friendly people of Iceland.”