Տպավորված են հայաստանյան գագաթնաժողովից. «Մտքերի հայկական գագաթնաժողովի» մասնակիցները սպասում են Հայաստանում հաջորդ հանդիպմանը
Դիլիջանում հունիսի 7-9-ն անցկացված «Մտքերի հայկական գագաթնաժողով»-ի մասնակիցները շարունակում են իրենց տպավորություններն ու շնորհակալությունը փոխանցել՝ Հայաստանում նման բարձրակարգ միջոցառում կազմակերպելու համար:
Համաշխարհային տեխնոլոգիական առաջատար «Սիմենս» ընկերության տնօրեն Ժան-Մարկ Լիշկան «Լինկդին»-ի իր էջում գրել է, որ «Մտքերի գագաթնաժողով»-ի նպատակն է դրանից հեռանալ՝ ունենալով նոր ընկեր, նոր գաղափար և նոր նախագիծ. «Ես կարողացա հասնել այս երեքին էլ: Ինչպես նախագահ Արմեն Սարգսյանն ամփոփեց իր եզրափակիչ ելույթում՝ քվանտային աշխարհը, որում ապրում ենք, չափազանց բարդ է, փոփոխական, մարտահրավերներով լի, բայց, միևնույն ժամանակ, չափազանց հետաքրքիր: Լիովին համաձայն եմ: Շնորհակալություն եմ հայտնում նախագահ Արմեն Սարգսյանին, տիկին Նունե Սարգսյանին և Հայաստանի հիասքանչ ժողովրդին, ում հանդիպեցի: Ձեր շռայլ հյուրընկալությունը, բարությունն ու մարդասիրությունը Հայաստանը դարձնում են այն հրաշալի վայրը, որը կա: Հեռանում եմ ՝ սպասելով Մտքերի հայկական հաջորդ գագաթնաժողովին»:
Ժնևի Վեբսթերի համալսարանի պրոֆեսոր Ռուբեն Ինճիկյանը նախագահ Արմեն Սարգսյանին ուղղված շնորհակալական նամակում մասնավորապես գրում է. ««Մտքերի գագաթնաժողով»-ը Հայաստանում անցկացնելու Ձեր հեռատես որոշումը՝ ուղղված աշխարհի ու, մասնավորապես, Հայաստանի համար ավելի լավ լուծումների հայտնաբերմանը, մեծ հաջողություն ունեցավ և ամուր հիմք դրեց մեր սիրելի երկրում հետագա նման հանդիպումների համար: Ինձ համար պատիվ կլինի աջակցելու Ձեզ այս և այլ նախաձեռնություններում, որոնք թույլ կտան կայուն հիմքի վրա հասնել Հայաստանի հաջող զարգացմանը»:
«Startup Armenia» հիմնադրամի բիզնես զարգացման տնօրեն Հովհաննես Երիցյանը «Լինկդին»-ի իր էջում գրել է. «Մոտիվացիան և ոգեշնչումն այնպիսի բաներ են, որոնք ժամանակակից աշխարհում ամենաշատն են պակասում: Սա անհերքելի ճշմարտություն է, բայց ոչ այն պարագայում, երբ «Մտքերի գագաթնաժողով»-ում ես: Գագաթնաժողովի 48 ժամերը դարձան այնպիսին, որ մասնակիցներից շատերը դրանք տարիներ շարունակ մտքում կպահեն,-գրել է նա:-Նախագահ Արմեն Սարգսյանին հաջողվում է մեկ հարկի տակ հավաքել անձանց, ովքեր կարող են աջակցել, կրթել և, ինչն ամենակարևորն է, ոգեշնչել: Մեծ գործ չէ միասին հավաքել բարձրորակ մասնագետների, բայց հսկայական գործ է այդ մարդկանց ստիպել մտածել և գործել որպես համակարգ»:

Участники "Armenian Summit of Minds" ожидают следующей встречи в Армении
Участники проведенного в Дилижане 7-9 июня форума "Armenian Summit of Minds" продолжают делиться своими впечатлениями и передают благодарности за организацию в Армении подобного высококлассного мероприятия.
Директор ведущей глобальной технологической компании Simens Жан-Марк Лишка на своей странице в LinkedIn написал, что цель "Summit of Minds" состоит в том, чтобы участники покидали его, обретя нового друга, новую идею и новый проект. "Я смог получить все эти три. Как президент Армен Саркисян подытожил в своем заключительном выступлении, квантовый мир, в котором мы живём, чрезвычайно сложен, изменчив, полон вызовов, но в то же время, чрезвычайно интересен. Я полностью согласен. Выражаю благодарность Президенту Армену Саркисяну, госпоже Нунэ Саркисян и чудесному народу Армении, кого я встретил. Ваше щедрое гостеприимство, доброта и гуманизм делают Армению тем восхитительным местом, которым она является. Уезжаю, ожидая следующего армянского "Summit of Minds"".
Профессор Женевского университета Вебстера Рубен Инджикян в адресованном президенту Армену Саркисяну благодарственном письме, в частности, пишет: "Ваше дальновидное решение провести в Армении форум "Summit of Minds", направленный на выявление лучших решений для мира и, в частности, для Армении, имело большой успех и заложило прочную основу для дальнейших подобных встреч в нашей любимой стране. Для меня будет честью содействовать Вам в этой и других инициативах, которые позволят поставить на стабильную основу успешное развитие Армении".
Директор по развитию бизнеса фонда "Startup Armenia" Ованнес Ерицян на своей странице в социальной сети LinkedIn написал: "Мотивация и воодушевление – такие вещи, которых больше всего не хватает в современном мире. Это неоспоримая истина, но не в том случае, когда ты находишься на "Summit of Minds". 48 часов саммита стали такими, что многие из участников будут хранить их в уме на протяжении лет. Президенту Армену Саркисяну удаётся собрать под одной крышей людей, которые могут помочь, обучить и, что самое главное, воодушевить. Не большое дело – собрать вместе высококачественных специалистов, но громадное дело – заставить этих людей думать и действовать как система".