Արցախի ԱԳ նախարարն ընդունել է «Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամի պատվիրակությանը
Հունիսի 21-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է «Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամի պատվիրակությանը` հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Րաֆֆի Դուդաքլյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Արցախի և «Թուֆենկյան» հիմնադրամի միջև համագործակցության զարգացման հեռանկարները և հիմնական ուղղությունները: Մասիս Մայիլյանը բարձր է գնահատել հիմնադրամի կողմից Արցախում իրականացվող զարգացման ծրագրերը` ի հավելումն բարեգործական և մարդասիրական նախաձեռնությունների:
Կողմերը նաև կարևորել են պարբերական հանդիպումների անցկացումը, ինչը թույլ կտա քննարկել նախագծերի իրականացման հետագա քայլերը:

Artsakh Foreign Minister Received the Delegation of Tufenkian Charitable Foundation
On June 21, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh (Nagorno Karabakh Republic) Masis Mayilian received the delegation of the Tufenkian Charitable Foundation led by Executive Director of the Foundation Raffi Doudaklian.
During the meeting, the sides discussed the main directions and prospects of development of cooperation between Artsakh and the Tufenkian Foundation. Masis Mayilian highly appreciated the development programs being implemented by the Foundation in Artsakh, in addition to charitable and humanitarian initiatives.
The sides also stressed the importance of holding regular meetings, which will allow to discuss the further steps on the implementation of projects.