Արցախի ԱԳ նախարարն ընդունել է «Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամի պատվիրակությանը
Հունիսի 21-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է «Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամի պատվիրակությանը` հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Րաֆֆի Դուդաքլյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Արցախի և «Թուֆենկյան» հիմնադրամի միջև համագործակցության զարգացման հեռանկարները և հիմնական ուղղությունները: Մասիս Մայիլյանը բարձր է գնահատել հիմնադրամի կողմից Արցախում իրականացվող զարգացման ծրագրերը` ի հավելումն բարեգործական և մարդասիրական նախաձեռնությունների:
Կողմերը նաև կարևորել են պարբերական հանդիպումների անցկացումը, ինչը թույլ կտա քննարկել նախագծերի իրականացման հետագա քայլերը:

Глава МИД Арцаха принял делегацию благотворительного фонда "Туфенкян"
21 июня министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Масис Маилян принял делегацию благотворительного фонда "Туфенкян", возглавляемую исполнительным директором фонда Раффи Дудакляном.
В ходе встречи стороны обсудили основные направления и перспективы развития сотрудничества между Арцахом и фондом "Туфенкян". Масис Маилян высоко оценил реализуемые фондом в Арцахе программы по развитию, являющиеся ценным дополнением к благотворительным и гуманитарным инициативам.
Была подчеркнута важность проведения периодических встреч, которые позволят обсудить дальнейшие шаги по реализации проектов.