Արցախի ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է Թրանսփարենսի ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնի պատվիրակությանը
Հունիսի 28-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է Հայաստանի Թրանսփարենսի ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնի պատվիրակությանը՝ գործադիր տնօրեն Սոնա Այվազյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ կատարվեց կազմակերպության կողմից Արցախում քաղաքացիական հասարակության ինստիտուտների զարգացմանը և հասարակական կյանքում դրանց ներգրավմանն աջակցելու հնարավորություններին: Սոնա Այվազյանը ներկայացրել է այդ ուղղությամբ կազմակերպության գործունեությունը Հայաստանում:
Կողմերը քննարկել են Արցախի իշխանությունների և Թրանսփարենսի ինթերնեշնլի  միջև համագործակցության հեռանկարները՝ առաջիկա նախագահական և խորհրդարանական, ինչպես նաև տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունների համատեքստում: Այս կապակցությամբ Մասիս Մայիլյանն ընդգծել է ինչպես տեղական, այնպես էլ միջազգային դիտորդների մասնակցության կարևորությունը ընտրություններին՝ հանրապետությունում ընտրական գործընթացները միջազգային չափանիշներին համապատասխանեցնելու առումով:

Глава МИД Арцаха принял делегацию антикоррупционного центра Трансперенси Интернешнл
28 июня министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Масис Маилян принял делегацию антикоррупционного центра Трансперенси Интернешнл (Армения), возглавляемую его исполнительным директором Соной Айвазян.
В ходе встречи были затронуты возможности содействия организацией развитию институтов гражданского общества в Арцахе и их вовлечению в общественную жизнь. Сона Айвазян представила деятельность организации в Амении в этом направлении.
Стороны обсудили перспективы сотрудничества между властями Арцаха и Трансперенси Интернешнл в контексте предстоящих парламентских  и президентских выборов, а также в органы местного самоуправления. В связи с этим Масис Маилян отметил важность участия как местных, так и международных наблюдателей на выборах с целью обеспечения соответствия электоральных процессов в республике международным стандартам.