Արցախի Հանրապետության Նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել Արցախի համալսարանները գերազանց ավարտած շրջանավարտներին
Հուլիսի 4-ին Արցախի Հանրապետության Նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցելԱրցախիպետական և Շուշիի տեխնոլոգիական համալսարանները գերազանցությամբ ավարտած ուսանողներին դիպլոմների հանձնման հանդիսավոր արարողությունը:
Նախագահը շնորհավորել է շրջանավարտներին, մաղթել նրանց հաջողություններ և ամենայն բարիք:
«Եղեք ուժեղ ու խիզախ ձեր հայրերի և պապերի պես: Նրանք կերտել ու պաշտպանել են մեր անկախությունը, դուք պետք է այն զորացնեք ու ամրապնդեք: Թող այս հաջողությունները լինեն շարունակական և ուղեկցեն ձեզ ձեր ամբողջ կյանքի ընթացքում»,- ընդգծել է իր ելույթում երկրի ղեկավարը:

Президент Арцаха вручил дипломы студентам, окончившим с отличием Арцахский государственный и Шушинский технологический университеты
В резиденции президента Республики Арцах 4 июля состоялась торжественная церемония вручения дипломов студентам, окончившим с отличием Арцахский государственный и Шушинский технологический университеты.
Президент поздравил выпускников, пожелал им успехов и всех благ.
"Будьте сильными и храбрыми, как ваши отцы и деды. Они провозгласили и отстояли нашу независимость, вы должны ее усилить и укрепить. Пусть эти успехи носят последовательный характер и сопровождают вас на протяжении всей вашей жизни", - подчеркнул в своем выступлении глава государства.