Սուդանի ընդդիմությունն ու Ռազմական խորհուրդը պայմանավորվել են անցումային կառավարություն ստեղծել
Սուդանի Ռազմական խորհուրդը և ընդդիմադիր ուժերը բանակցությունների ընթացքում համաձայնության են հասել անցումային շրջանում մինչև ընտրությունները ղեկավար մարմին ստեղծելու շուրջ, NEWS.am-ի փոխանցմամբ հայտնում է Al Arabiya-ն:
Կողմերը համաձայնվել են ստեղծել քաղաքացիական և զինվորական ներկայացուցիչներից ինքնիշխան խորհուրդ, որը կգործի նվազագույնը 3 տարի: Համաձայնվել են ձևավորել նաև անկախ կառավարություն և սկսել վերջին շաբաթներին տեղի ունեցած բռնության ակտերի քննությունը:
Բանակցային գործընթացը վերականգնվել էր չորեքշաբթի Սուդանի մայրաքաղաքում: Կողմերը քննարկել են երկրի ապագա քաղաքական կառուցվածքի հարցերը: Երկխոսության գլխավոր նպատակը կառավարող մարմնի ստեղծումն էր: Բանակցություններում միջնորդներն են Եթովպիան և Աֆրիկյան միությունը:

Оппозиция и военный совет Судана договорились создать переходное правительство
Переходный военный совет Судана и оппозиционное объединение "Силы за свободу и перемены" в ходе двухдневных переговоров договорились о создании временного гражданского правительства, передает ИНТЕРФАКС.
Совместная властная структура получила название Суверенного совета. По данным телеканала Sky News Arabia, этот орган власти будет действовать три года. За это время предполагается провести прозрачное расследование эпизодов насилия и сформировать независимое правительство.
Один из участников переговоров от оппозиции Ибрагим аль-Амин заявил, что в Суверенный совет войдут по пять гражданских лиц и военнослужащих, а одиннадцатым членом совета будет гражданское лицом с военным прошлым.