«Ռուսթավի-2»-ը ներողություն է խնդրել Պուտինի հասցեին հաղորդավարի աղմկահարույց մենախոսության համար
«Ռուսթավի-2» հեռուստաընկերության ղեկավարությունը անընդունելի է համարում հեռուստահաղորդավար Գեորգի Գաբունիայի պահվածքը, որը հայհոյանքներ և անձնական վիրավորանքներ է հնչեցրել ՌԴ նախագահի հասցեին, և խոստանում է հեղինակի վերաբերյալ «համապատասխան որոշում» կայացնել: Այս մասին «Շաբաթվա շեշտը» հատուկ թողարկման եթերում հայտարարել է «Ռուսթավի-2» հեռուստաընկերության գլխավոր տնօրեն Նիկա Գվարամիան,  փոխանցում է newsgeorgia.ge-ն:
«Հեռուստաալիքը կտրականապես չի կիսում ոչ թե Գաբունայի կարծիքը, այլ արտահայտման ձևը: Կարծում եմ, որ դա չի համապատասխանում թե՛ խմբագրական քաղաքականությանը, թե՛ ալիքի բարձր չափանիշներին, այն Վրաստանում համար 1-ն … Համապատասխանաբար, մենք անպայման կքննարկենք այդ հարցը և անպայման որոշում կկայացնենք հեղինակի վերաբերյալ» – ասել է Գվարամիան:
«Ռուսթավի 2»-ի գլխավոր տնօրենը նաև նշել է, որ «P.S.» ծրագիրը հեղինակային է, և Գաբունիայի տեքստերը հեռարձակվել են առանց ղեկավարության հետ համաձայնեցման:

"Рустави-2" извинился за брань в адрес Путина
Руководство телеканала "Рустави 2" считает категорически неприемлемым поступок телеведущего Георгия Габуния, выступившего с нецензурной бранью и личностными оскорблениями в адрес российского президента, и обещает принять "соответствующее решение" в отношении автора. Об этом генеральный директор телекомпании "Рустави 2" Ника Гварамия заявил в эфире специального выпуска программы "Акценты недели", сообщает "Новости-Грузия".
Как уже сообщалось, ведущий авторской программы "P.S." в прямом эфире обратился к Владимиру Путину на русском языке, использовав нецензурные выражения. Первые лица Грузии расценили поступок журналиста как "провокационный акт" и "попытку дестабилизации".
"Канал категорически не разделяет ни мнение Габуния, а форму выражения мнения. Я считаю, что это не соответствует как редакционной политике, так и очень высоким стандартам канала, это канал №1 в Грузии… Соответственно, мы обязательно обсудим этот вопрос в рамках саморегуляции и обязательно примем надлежащее решение в отношении автора", — заявил Гварамия.
Гендиректор "Рустави 2" также подчеркнул, что программа "P.S." авторская и тексты Габуния выходят в эфир без согласования с руководством.