Ծեծկռտուքի ժամանակ Սահակաշվիլին կոտրել է թոշակառուի ձեռքը. ԶԼՄ
Օդեսայի նախկին նահանգապետ, Վրաստանի նախկին նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլին Օդեսայում դատարանի շենքի մոտ ծեծկռտուքի ժամանակ կոտրել է տարեց կնոջ ձեռքը: NEWS.am-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնում է տեղական Odessit.ua պորտալը:
Պարբերականի տեղեկություններով՝ Սահակաշվիլին իր կողմնակիցների հետ դատարանի շենքի մոտ նստացույց էր կազմակերպել, որտեղ հրապարակվում էր քաղաքապետ Գենադի Տրուխանովի կողմից «Կրայան» գործարանի ապօրինի գնման գործով դատավճիռը:
Ակցիայի ժամանակ նախկին նահանգապետը ծեծկռտուք է սկսել իր ընդդիմախոսների և քաղաքապետի թիկնապահների հետ՝ հարվածելով տարեց կնոջը: Դրա հետեւանքով թոշակառուն ընկել է և կոտրել ձեռքը, որից հետո նրան հոսպիտալացրել են:

Саакашвили в драке сломал руку пенсионерке: СМИ
Экс-президент Грузии и бывший губернатор Одесской области Михаил Саакашвили сломал руку пожилой женщина во время потасовки у здания одесского суда, сообщает местный портал Odessit.ua, передает РИА Новости.
По данным издания, Саакашвили вместе со своими сторонниками организовал пикет около суда, где зачитывался приговор бывшему мэру Одессы Геннадию Труханову по делу о незаконной покупке завода "Краян".
Уточнятся, что во время митинга Саакашвили устроил потасовку со своими оппонентами и охранниками мэра и случайно ударил пожилую женщину. Говорится, что пенсионерка упала и сломала руку, после чего ее госпитализировали.